• Piektdiena, 2017. gada 28. aprīlis
  • Vārda diena: Terēze, Gundega
Rīgā +6°C, Z vējš 2m/s

Francijā protestē pret olimpisko spēļu saukli tikai angļu valodā

Ieteikt šo rakstu

| Olimpiskā kustība

Franču valodas aizsardzības organizācijas iesniedza protestus par tikai angļu valodas izmantošanu Parīzes pieteikuma devīzē 2024.gada olimpisko spēļu rīkošanai, piektdien vēstīja aģentūra AP. Francijas galvaspilsēta par tiesībām rīkot olimpiskās spēles konkurē ar Budapeštu un Losandželosu.

Francijas tiesībsargāšanas institūcijai ir iesniegts lūgums apturēt saukļa "Made for Sharing" (Izgatavots, lai dalītos) lietošanu, paziņoja jurists Emanuels Ludo. Vienlaicīgi Parīzes olimpisko spēļu rīcības komiteja arī brīdināta, ka saukļa lietošana varētu būt franču valodas aizsardzības pārkāpums.

Aktīvisti vēlas panākt, lai olimpisko spēļu devīze Parīzē būtu tikai franciski, vai angļu un franču valodā. "Mēs gribam, lai viņi ar mums runā mūsu valodā," paskaidroja Ludo.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja 2024.gada olimpisko spēļu rīkotājus izvēlēsies septembrī. 

Iespējams, pretendentu vidū Budapeštas tomēr nebūs. Ungārijas galvaspilsētas mērs Ištvans Tarlošs piektdien paziņoja, ka līdz trešdienai varētu izlemt, vai neatsaukt Budapeštas kandidatūru, ņemot vērā, cik daudz pilsētas iedzīvotāju pieprasīja sarīkot referendumu olimpiskā jautājuma izlemšanai. Lai ierosinātu referendumu, bija nepieciešami 138 000 parakstu, tomēr savākti jau vairāk nekā 266 000 parakstu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000