Biķernieku trasē noskaidroti rallija supersprinta sezonas uzvarētāji

Sestdien, 8.novembrī, ar sacensībām “Rudens Biķerniekos” finišēja Latvijas čempionāts un "Freko" kausa izcīņa standarta un sporta automašīnām rallija supersprintā.

Supersprinta seriāla noslēdzošajā posmā piedalījās vairāk nekā 90 dalībnieki. Vairākās ieskaites klasēs Biķerniekos notiekošajās sacensībās izšķīrās godalgoto vietu sadalījums gada kopvērtējumā.

Biķernieku trase bija nedaudz pamainīta, papildinot ātrumposmu ar iepriekš sacensībās nekad neizmantotu šauru asfaltētu celiņu cauri mežam un tieši šī vieta dažam dalībniekam izrādījās gana liktenīga.

"2WD" ieskaitē Biķerniekos ātrākie bija Jānis Spundiņš, Varis Žentiņš un Modris Žentiņš. Šie paši autobraucēji kāpa uz pjedestāla arī gada kopvērtējumā - uzvara Modrim Žentiņam, viņam sekoja Jānis Spundiņš un Varis Žentiņš.

"FWD 1600"  klasē pirmā vieta Andrim Putniņam, otrais Varis Žentiņš, savukārt trešais bija Modris Žentiņš. Kopvērtējumā vēl viens čempiona  gods Modrim Žentiņam, kuram sekoja Varis Žentiņš un Jānis Spundiņš.

Edgars Grīnītis Biķerniekos uzvarēja "2 WD Open" klasē, aiz viņa finišēja Kalvis Tēts un Edgars Balodis. Sezonas kopvērtējumā kausa ieguvējs "2 WD Open" ieskaitē ir Zigmārs Lapa, otrajā vietā Kalvis Tēts, bet trešais Edgars Kaulakāns.

"4WD" ieskaitē sezonas noslēdzošajā supersprinta posmā, esot pirmais visos trīs braucienos, uzvaru izcīnīja Valts Zvaigzne, līdz ar to sev nodrošinot čempiona titulu. Otrā vieta gan Biķernieku sacensībās, gan gada kopvērtējumā tika Artim Upītim. Trešais "4 WD" klasē sestdien finišēja Niks Kanders, bet sezonas kopvērtējuma trešajā vietā ierindojās Andris Puriņš.

"4WD Open" klasē ātrākais Biķerniekos bija Mārtiņš Mietiņš, apsteidzot "ASRT" rallija komandas pilotu Dmitriju Feofanovu, savukārt trešajā vietā Artis Voicišs – viņam trešā vieta arī gada kopvērtējumā. 2014.sezonas Latvijas kausu šajā ieskaites klasē ieguva Andris Puriņš, otrajā vietā 2014.gadā ierindojās Gints Bērze.

Ralfs Sirmacis kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena "4 WD +"  konkurencē, otrajā vietā Mareks Žukurs un trešais Valts Zvaigzne. Uzvara kopvērtējumā un čempiona tituls šajā klasē tika Tomam Lielkājim, par vicečempionu kļuva Vigo Rubenis, bet trešais - Kalvis Blūms.

Par “Rudens Biķerniekos” uzvarētāju "RWD" klasē kļuva drifta braucējs Kristaps Sapals, otro vietu ieguva pilots no Krievijas Kirills Ksenofontovs, bet trešais šajā cīņā palika Aigars Tīdmanis.  Gada kopvērtējumā par čempionu "RWD" ieskaitē kļuva Aigars Tīdmanis, otrā vieta sezonā Andrim Voveram, trešā Gundaram Tīdmanim.

Egils Olekts Biķernieku trasē guva uzvaru "VAZ Historic Open" klasē, otrais Edgars Grīnītis un trešais Raivis Grīnfelds. Raivis Grīnfelds ir uzvarējis sezonas kopvērtējumā, Kalvim Tētam otrā vieta, bet trešais 2014.gada sezonā Ralfs Jānis Grīnfelds.

Sacensību “Rudens Biķerniekos” un gada kopvērtējuma rezultāti junioriem jeb "U-18" klasei ir identiski - Biķerniekos pirmais Ģirts Ozoliņš, viņš arī šogad ātrākais juniors rallija supersprintā, otrā vieta gan “Rudens Biķerniekos”, gan gadā Ralfam Jānim Grīnfeldam,  un  trešais noslēdzošajā supersprinta posmā, kā arī "U-18" kopvērtējumā Zigmārs Lapa.

Rallija supersprinta sezonas uzvarētāji tiks godināti Latvijas Automobiļu federācijas (LAF)  Standarta automobiļu komisijas (SAK) 2014.gada sezonas uzvarētāju apbalvošanas pasākumā, kas 16.novembrī notiks Saulkrastos viesu namā “Minhauzena Unda”.