• Sestdiena, 2017. gada 29. aprīlis
  • Vārda diena: Raimonds, Laine, Vilnis
Rīgā +6°C, ZA vējš 8m/s

Tramps vēstulē Vējonim apliecina ASV atbalstu Latvijai un uzteic Porziņģa panākumus

Ieteikt šo rakstu

16 komentāri | Latvijā

ASV prezidents Donalds Tramps vēstulē Valsts prezidentam Raimondam Vējonim apliecinājis nemainīgu ASV atbalstu Latvijai un uzteic Latvijas apņemšanos pildīt uzņemtās saistības palielināt aizsardzības budžetu. Vēstulē Tramps uzteic arī Kristapa Porziņģa panākumus basketbola klubā Ņujorkas „Knicks”, portālu Lsm.lv informēja Valsts prezidenta kancelejas preses dienests.

Donalds Tramps apliecina, ka Amerikas Savienotās Valstis paliks nemainīgs Latvijas sabiedrotais, un slavē Latvijas apņemšanos pildīt saistības gan Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, gan ASV un Latvijas divpusējo attiecību ietvaros. 

“Es ļoti augstu vērtēju Latvijas apņemšanos novirzīt divus procentus no iekšzemes kopprodukta aizsardzībai, kas rada labu piemēru par izmaksu sloga sadali starp sabiedrotajiem. Tāpat es novērtēju Latvijas līdzdalību drošības un pretterorisma misijās Afganistānā un Irākā,” teikts ASV prezidenta vēstulē.

Donalds Tramps vēstulē uzteicis arī Latvijas sasniegumus uzņēmējdarbības vides uzlabošanā, īpaši uzsverot Latvijas uzņemšanu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā. Tramps uzskata, ka šie panākumi veicinās un stiprinās Latvijas un ASV divpusējās ekonomiskās attiecības.

ASV prezidents atzīmē, ka Latviju un ASV vieno spēcīgas saites un jau gadsimtu Latvija ir ne tikai tās sabiedrotais, bet arī draugs.

Tramps vēstulē atsevišķi izcēlis un uzteicis arī Kristapa Porziņģa panākumus basketbola klubā Ņujorkas „Knicks”. „Šodien es ar lepnumu varu vēlreiz apliecināt, ka ASV paliks nelokāms Latvijas draugs un sabiedrotais.

Un atļausiet man piebilst kā Ņujorkas “Knicks” fanam, ka es ļoti augstu novērtēju Latvijas basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa ieguldījumu,” raksta Donalds Tramps,

paužot pateicību par laba vēlējumiem no Latvijas, viņam stājoties ASV prezidenta amatā.

Jau ziņots, ka pirmsvēlēšanu kampaņā Donalds Tramps ne reizi vien izteicās, ka ievēlēšanas gadījumā viņš izlems, vai aizsargāt Baltijas valstis pret Krievijas agresiju, pamatojoties uz to, vai šīs valstis "ir izpildījušas savas saistības pret mums".

Šobrīd NATO dalībvalstīs aizsardzības budžeti 2% no IKP apmērā ir tikai piecām valstīm, to starpā Igaunijai. Savukārt Latvijā aizsardzības budžets šogad paredzēts 449,57 miljoni eiro apmērā, kas ir 1,7% no IKP. Latvija apņēmusies aizsardzībai 2% no IKP sasniegt līdz 2018.gadam.

Komentāri (16)

Lampa

Mikitarizācija un basketbols - diezgan nožēlojami.

Lampa

Atvainojos - militarizācija.

Lampa

Atvainojos - Slampa.

Baltu dūre

Vari "laimē diet" viņpus Zilupei, tik visām dejām viens - Kremļa meldiņš.

O jee...

Man liekas, ka Bertāns labāks, ņemot vērā kluba sniegumu. Bet fanošana ir diezgan iracionāla lieta.

Stupids

Divi idioti , ne viens ir politikis , ne otrs .

Neslāvs

Nu nevajag jau tik skarbi par saviem svētbilžu personāžiem -pUtinu un aZadu.

O jee...

Bet abi saistīti ar modes biznesu!

taisnigums

kad musu karabāze būs amerikā

S ♥ NATO

Jūsējā nekad, bet jeņķi Maskavā jau pavisam drīz.

O jee...

Bet mūsējā kad?

Amarillis

Primitīvisma kalngals. Īpaši tā piebilde par Porziņģi.

Neslāvs

Nu līdz Puķina dzimtcilvēku padibeņu smalkajam stilam , Trampa kungam vēl tālu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000