Panorāma

Latvijas politiķis mudina iedvesmoties no Igaunijas

Panorāma

A.Čakša nesola mediķu prasību izpildi

"Latvenergo" prasīs cietušā statusu kukuļošanas lietā

Ministrija: «Latvenergo» pieteiksies par cietušo bijušo amatpersonu krimināllietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pēc LTV raidījuma "De facto" ziņotā, ka "Latvenergo" nesteidz pieteikties par cietušo kukuļošanas krimināllietā, uzņēmuma valde tomēr iecerējusi iesniegt šādu pieteikumu Ģenerālprokuratūrā, informēja Ekonomikas ministrijā.

Tā kā kriminālprocesā ar pierādījumiem “Latvenergo” var iepazīties, tikai tiekot atzītam par cietušo, uzņēmuma valde līdz 27.februārim iesniegs pieteikumu Ģenerālprokuratūrai.

"Aprēķinu nav, jo prokuratūra ir pirmstiesas izmeklēšanas procesā. Un tas, kas zināms, ka ir izvirzītas prasības bijušajām amatpersonām, tas bija par iemeslu, par stimulu mums arī veikt analīzi un lemt, ka esam cietušais. [..] mūsu motīvs un rīcības virzītājs ir Ģenerālprokuratūras vēstule, kurā ir apliecināts, ka ir izvirzītas apsūdzības, un tas dod mums iespēju iepazīties ar materiāliem," skaidro  “Latvenergo” komunikāciju direktors Andris Siksnis.

Šāds lēmums pieņemts pēc AS “Latvenergo” padomes un valdes veiktās juridiskās analīzes. Uzņēmumā noliedz, ka cietušā statuss tagad tiek prasīts politiskā spiediena dēļ.  

Precīzs kompensācijas apjoms tiks pieteikts pēc iepazīšanās ar prokuratūras izmeklēšanas materiāliem.

Oficiāli energokompānijai cietušā statuss jāpiesaka līdz februāra beigām.

AS “Latvenergo” padomes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš šo jautājumu esot pārrunājis arī ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu ("Vienotība"), kurš esot paudis atbalstu šādam solim.

Ašeradens neuzskata, ka uzņēmums par cietušo būtu pieteicies novēloti: “Es te neredzu novēlošanu. Noteiktā kārtībā mēs esam saņēmuši dokumentu. Es konsultējos ar padomi, padome ar valdi ir izskatījusi saņemtos materiālus, un tur ir pietiekams pamats, lai “Latvenergo” virzītu tālāk materiālus, kuros tas tiktu atzīts par cietušo.

Tā kā tas ir noticis gan savlaicīgi, gan noteiktā kārtībā. Es neredzu tur nekādas problēmas.”

Jau ziņots, ka “Latvenergo” kukuļošanas pamatlietā, kas ir saistīta ar korupciju TEC-2 rekonstrukcijas projektā, prokuratūra cēlusi apsūdzības vairākām bijušajām “Latvenergo” amatpersonām.

Starp 12 apsūdzētajiem ir arī bijušā “Latvenergo” prezidenta Kārļa Miķelsona znots Kristaps Štrauss un ekonomists un uzņēmējs Andris Deniņš. Viņiem apsūdzība celta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu – “Latvenergo” amatpersonām maksāto kukuļu – legalizēšanu lielā apmērā organizētā grupā. 

Prokuratūra tā dēvētajā “Latvenergo” kukuļošanas krimināllietā aprēķinājusi, ka bijušo uzņēmuma amatpersonu rīcības dēļ tā iepirkumi sadārdzināti kopumā par 36 miljoniem eiro. Tomēr līdz šim “Latvenergo” vēl nesteidza pieteikties par cietušo šajā lietā.

Šobrīd no tā saucamā “Latvenergo” kriminālprocesa atsevišķi izdalīti četri kriminālprocesi, no kuriem divos izmeklēšana ir pabeigta, piemērojot prokurora priekšrakstu par sodu divām fiziskām personām un piespiedu ietekmēšanas līdzeklis – naudas piedziņa – divām juridiskajām personām.

Citi divi no izdalītajiem kriminālprocesiem, kopskaitā piecu personu apsūdzībā, ir nosūtīti izskatīšanai uz tiesu. Šobrīd vienā no šiem procesiem notiek tiesvedība pirmajā tiesu instancē, bet otrā – apelācijas instancē.

Tā saucamajā „Latvenergo” kriminālprocesā joprojām turpinās pirmstiesas process, kurā bez iepriekš minētajām 12 personām, kurām celtas apsūdzības, uzsākti procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu septiņām juridiskajām personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti