Neizmantotu iespēju spēlē Rīgas «Dinamo» zaudē Helsinkos

Rīgas "Dinamo" pirmdien Somijā neizmantoja pašu radīto spēles pārsvaru un ar zaudējumu 2:3 pret Kontinentālās hokeja līgas (KHL) debitantiem Helsinku "Jokerit" sāka izbraukuma cīņu sēriju. Latvijas klubs vairāk uzbruka un izveidoja vairāk bīstamu situāciju, tomēr cieta sakāvi.

Rīdziniekiem vārtus guva Miks Indrašis un Gints Meija. Latvijas klubs divreiz izvirzījās vadībā, taču "Jokerit" vairāk nekā 11 500 skatītāju vērotajā spēlē divkārt panāca izlīdzinājumu, bet 26 sekundes pirms spēles beigām Topi Jakola guva laukuma saimniekiem uzvaras vārtus.

"Dinamo" ļoti enerģiski sāka spēli un trešās minūtes sākumā atklāja rezultātu, kad Indraša gar vārtiem raidītā ripa no vārtsarga Riku Heleniusa ieslīdēja vārtos. Vēl pāris minūtes vēlāk viens pret Heleniusu izslidoja Marcels Hosa, bet vārtsargs bija pārāks. Mājinieki vēl līdz trešdaļas vidum skaitliskajā vairākumā panāca izlīdzinājumu, kad efektīvi nospēlēja Niklass Hagmans, no tuvas distances raidot vārtos Edgara Masaļska atsisto ripu.

Taču otrajā trešdaļā "Dinamo" teju nepārtraukti tiranizēja mājinieku aizsardzību, un "Jokerit" lielāko daļu laika pavadīja savā zonā. Vienu vārtu pārsvaru viesiem perioda vidū atjaunoja Meija, veikli apslidojot vārtus un ievirzot ripu tuvajā stūrī. Tuvojoties trešdaļas beigām, spēku samērs nedaudz izlīdzinājās, un Oskari Korpikari ar tālu plaukstas metienu pārspēja spēlētāju piesegto Masaļski.

Piesardzīgāk ritēja cīņa pēdējās trešdaļas sākumā, bet turpinājumā "Dinamo" netrūka izcilu iespēju iemest vārtus. Tuvu panākumam bija Georgijs Pujacs, pa vārtu stabiņu trāpīja Lauris Dārziņš, asā izrāvienā viens pret vienu tika Indrašis, tomēr Heleniuss prata noturēt savu cietoksni neskartu. Turklāt cīņas pēdējā minūtē Jakola noslēdza "Jokerit" uzbrukumu ar uzvaras vērtu precīzu metienu.

Izbraukuma turpinājumā "Dinamo" trešdien Bratislavā spēlēs pret vietējo ''Slovan'', bet piektdien Horvātijas galvaspilsētā vēl tiksies ar Zagrebas ''Medveščak''.