Ziņojumu dēlis

Tev noteikti rūp, kas notiek tavā novadā un, iespējams, TIEŠI TU zini, ko ieteikt tiem, kas grib vadīt tavu novadu. Noasfaltēta iela? Korim sapirkti jauni tērpi? Vēlēšanas taču tuvojas! Bet kas ir darīts vai ignorēts visus šos 4 gadus? Runā!
Pievienot komentāru
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās nointervēt Rīgas mēru Nilu Ušakovu klātienē, aicināt atbildēt uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem te: 1. Kad tiks atrisināta problēma ar piespiedu zemes nomu zem dzīvojamajām mājām, ko spiesti maksāt daudzi Rīgas iedzīvotāji? 2. Daudzās citās Latvijas pilsētās, piemēram, Valmierā, Talsos, mājas lielākoties ir nosiltinātas, turpretim Rīgā tādas ir tikai dažas. 3. Kāpēc uz krievu plūsmas bērnudārziem rindas ir mazākas, nekā uz latviešu plūsmas? 4. Kāpēc Rīgā ir tik augsts nekustamā īpašuma nodoklis, ja Tallinā un Viļņā nav vispār? 5. Kāpēc nepietiekami remontē pagalmus un ceļus pie daudzdzīvokļu mājām? Viens no daudziem piemēriem – Bieriņi. 6. Pļavniekos Rembates iela ir neizbraucama, iedzīvotāji to cenšas labot ar pašu spēkiem. Kāpēc ielas remonts tiek solīts ne ātrāk par 2020.gadu? 7. Kāpēc Rembates ielā pašvaldības policija autoīpašniekiem regulāri liek sodus par stāvēšanu zaļajā zonā, kurs tu nemaz nav? (turpinājums sekos)
LTV Panorāma
8. Tiek skandēts, ka jāšķiro atkritumi, bet, kā lai šķiro, ja pie mikrorajona atkritumu konteineru novietošanas vietā ir tikai viens vienīgs plastmasas atkritumu konteineris, kas vienmēr ir pilns un viss pārējais mētājas apkārt? 9. Daudzos mikrorajonos ziemā sētnieki vairs netīra pagalmus, jo viņiem ir samazināta alga ar atpakaļejošu datumu un darba pienākumos tas vairs nav noteikts. 10. Kāpēc bieži vien bijušo koku vietā, parādās nevis jauns koks, bet laukums tiek noklāts ar asfaltu? 11. Kāpēc riteņbraucējiem netiek nodrošināta draudzīga infrastruktūra pietiekamā daudzumā un tādēļ tiek apdraudēta gan gājēju, gan arī pašu riteņbraucēju drošība? 12. Vasarā Rīgas ostā piestāj daudzi kruīza kuģi, bet pirmais iespaids par Rīgu viņiem rodas no redzamās laimētavas un "lieliski" sarūsējušā un krāsas nolupušā Vanšu tilta. Jūsu komentārs? 13. Kāpēc vēl joprojām, daudzām mājām Rīgā nav pieejama nedz kanalizācija, nedz arī ūdensapgādes sistēmas.
LTV Panorāma
14. Vai varat atrisināt problēmu ar nestrādājošo pensionāru pārvietošanos sabiedriskajā transportā sastrēgumu maksimumstundās? 15. Kāpēc mērs bieži vien klaji bēg no medijiem un nespēj atbildēt uz nepatīkamiem jautājumiem?
Sējas novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās novada mēru nointervēt klātienē, aicinām uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem atbildēt te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3)Sējas novads ES sociālo un infrastruktūras fondu apguvē ir 67. vietā Latvijā. Vai novads ir izmantojis visas iespējas attīstīties pilnvērtīgi? Kas traucē to darīt? 4) Statistika liecina, ka iedzīvotāju skaits novadā rūk; bet cilvēki saka- jāpaplašina skola, bērniem drīz vietas nebūšot? 5) Ļoti maz iedzīvotāju saņem dzīvokļa pabalstus- nedaudz virs viena procenta. Cilvēkiem tos nevajag vai pašvaldība neizsniedz? 6) Bezdarba līmenis novadā nav augsts. Iedzīvotāji saka- tas tāpēc, ka cilvēki strādā Rīgā. Bet kad būs vairāk iespēju strādāt uz vietas/ Nosauciet trīs konkrētas lietas, ko pašvaldība izdarījusi,lai rastos jaunas darba vietas? 7) Kad tiks salaboti ceļi novadā? 8) Kad no Murjāņiem līdz centram būs gājēju celiņš?
Siguldas novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās nointervēt novada mēru klātienē, aicinām uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem atbildēt te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Pašvaldības saistības šobrīd 10% attiecībā pret ieņēmumiem. Iedzīvotāji uztraucas, ka tiek realizēti daudzi apjomīgi infrastruktūras projekti par aizņemtu naudu un vaicā, vai tas ir saimnieciski, vai Sigulda to var atļauties? 4) Siguldas novadā ir zemi izdevumi izglītībai, bet sekmes vienas no augstākajām. Ar ko tas skaidrojams? 5)Stacijas laukums kopš nesenās rekonstrukcijas jau vairākkārt remontēts. Kāpēc un vai tas tiek darīts par pašvaldības naudu? 6) Iedzīvotāji secinājuši- novada prioritāte ir tūrisms, vai netiek aizmirsts par vietējiem iedzīvotājiem, viņu vajadzībām? (turpinājums sekos)
LTV Panorāma
7) Kāpēc 200 metru garās Meldru un Doņu šķērsielās vajag bruģi un nepietiek ar granti, kāpēc vajag ietves un nepietiek ar dzīvojamās zonas ceļa zīmi, ja tai pat laikā pilsētā ir ielas, kas 100 gadus kopš pilsētas dibināšanas neko vairāk par bedrīšu remontu nav redzējušas? 8) Siguldā tiek atbalstīti un prioritāri virzīti tikai tie daži sporta veidi, kas tuvi pašam mēram un vēl dažiem deputātiem - tie ir slēpošana, velosports, skeletons. Principā visi prasa naudīgus ieguldījumus. Bet kāpēc jau gadiem Sigulda normāli neatbalsta komandu sporta veidu attīstību- volejbols, basketbols, beisbols, handbols, florbols? 9) Pretenzijas par pašvaldības policijas darbu. Iedzīvotāji vaicā, vai viņu darbs tiek vērtēts pēc iesnieguma skaita, jo reizēm darbība nav izprotama? 10) Kāpēc iedzīvotājiem nav iespējas sazvanīt priekšsēdētāju? 11) Kāpēc gājēju pārejas krustojumos nav regulējamas?
Ilūkstes novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās nointervēt novada mēru klātienē, aicinām uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem atbildēt te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Lieli pašvaldības administratīvie tēriņi. Kāpēc un kā tos samazināsiet? 4) Par 9,3% sarucis iedzīvotāju skaits četros gados. Ko pašvaldība darījusi, lai noturētu cilvēkus novadā? 5) ES fondu apgūšanā Ilūkste 74. vietā. Vai, jūsuprāt, tas ir labs rezultāts, un vai pašvaldība izmantojusi visas iespējas attīstīties? 6) Ilūkstes novads ir mazs novads, kurā ir 3 vidusskolas, 2 pamatskolas, arī profesionālā skola. Vai novads to var atļauties? 7) Kāpēc Ilūkstē nosiltināta tikai viena māja? 8) Ir iedzīvotāji, kas apšauba peldbaseina lietderību, jo 20 km attālumā Daugavpilī ir jau vairāki. Jūsu komentārs? (turpinājums sekos)
LTV Panorāma
(Turpināts) 9) Iedzīvotāji uztraucas par ēdnīcas/kafejnīcas nākotni. Vai Ilūkste nepaliks bez ēdnīcas? Vai un kā pašvaldība palīdzējusi, lai uzņēmēji tomēr izvēlētos tur strādāt? 10) Subatē nelegālais alkohols tiekot tirgots kā veikalā. Kā tas ir iespējams, ka šādā mazā vietā, kur iedzīvotāji pazīst viens otru, zina, ar ko nodarbojas, šāda tirgotava nav aizvērta? 11) Kad tiks sakārtoti trotuāri Subatē? 12) Iedzīvotāju ļoti gaida, kad tiks remontēti mazie novada ceļi?
Ciblas novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās nointervēt novada mēru klātienē, aicinām atbildēt uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Augstais reģistrētais bezdarbs Latvijā. Nosauciet 3 konkrētus darbus, ko pašvaldība paveikusi, lai būtu jaunas darba vietas novadā? 4) Ciblas novads vismazāk apguvis ES sociālos un infrastruktūras fondus. Vai Ciblas novads spēj attīstīties? Vai tiek izskatīta iespēja apvienoties ar kādu citu novadu? 5) Iedzīvotāji saka- Ciblas novads paliek tukšs, statistika liecina pēdējos četros gados mīnus 9,2%. Vai Ciblas novadam ir nākotne? 6) Ciblas novadā salīdzinoši dārgi izmaksā izglītība. Tiesa gan, arī skolēnu rezultāti ir labi. Vai un kā plānojat samazināt izmaksas?
Mārupes novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
(Turpināts) 11) Kāpēc baseinu būvēs uz futbola laukuma, kuru bērni šobrīd izmanto? 12) Kur baseina apmeklētāji liks automašīnas, vai par to ir padomāts? 13) Ir sūdzības par Lielo ielu - tur ir bērnu ārsts, aptieka, bērnudārzs, bet nav kur likt mašīnas, iznākot no bērnudārza, logā soda kvīts. Kāpēc pašvaldība nevar uzbūvēt stāvlaukumu ielas malā? 14) Iedzīvotāji raksta - Mārupē katastrofāli trūkst vismaz divu ģimenes ārstu. Vai piekrītat un kā piesaistīt ārstus novadam? 15) Kad sāks attīstīt iedomāto Tīraines projektu pie zirgu staļļiem? 16) Vai Mārupes novads 2017 gadā var nodrošināt vietu bērnam pamatskolas 1.klasē vecākiem, kuri pārcēlušies uz dzīvi Mārupē nesen - tekošajā 2017. gadā?
Mārupes novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
(Turpināts) 7) Lai gan veikti vērienīgi ūdenssaimniecības uzlabošanas darbi, daudzi gadiem turpina laist savu kanalizāciju grāvjos un Mārupes lepnumā - Mārupītē tā, ka smird visa Mārupe. Cik cilvēku ir pieslēgušies kopējiem ūdenssaimniecības tīkliem un kāpēc dome nespēj cīnīties ar tiem, kas to nedara? 8) Mārupes pašvaldība ignorējot prasību izsniegt dokumentu kopijas ( līgumi, tāmes), kas saistītas ar centralizēto ūdens kanalizācijas tīklu izbūvi Mārupē. Kāpēc? 9) Iedzīvotāji pašvaldībai iesniedza iesniegumu saistībā ar jaunā baseina būvēšanu, ka nav apmierināti ar vietas izvēli, nepārliecina arī veids, kā pašvaldība kaimiņu īpašumus pasargās no trokšņa (stikla siena visapkārt), bet pašvaldība tā arī nav atbildējusi. Kāpēc neatbildat un vai baseins tiešām netraucēs blakus īpašumu iemītniekiem? 10) NĪN Mārupes novadā. Pašvaldība reklamē, ka ir atvieglojumi nodoklim par īpašumu, kurā iedzīvotāji deklarējušie, bet kāpēc atlaide ir tikai par mājokli, nevis zemi?
Mārupes novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās nointervēt novada mēru klātienē, tad aicinām atbildēt uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Mārupes novadā ir 7. lielākie izdevumi izglītībai, apmēram tādi paši, kā Latvijas mazākajos novados, kur saglabātas vairākas mazās skolas ir minimālu bērnu skaitu, un tāpēc pakalpojums ir dārgs. Bet kāpēc tas ir tik dārgs Mārupē? 4) Iedzīvotāju skaits Mārupes novadā 4 gados pieaudzis par 17%! Ir ļoti daudz ģimeņu ar bērniem. Pēc iedzīvotāju domām, Mārupes novadam vajadzīga jauna Mūzikas un mākslas skola! Viņuprāt- tas ir kauns, ka mūsu bērni un jaunie talanti mācās padomju laika kolhoza klubā. Kad būs jauna mūzikas un mākslas skola? 5) Iedzīvotāji neapmierināti, ka uz viņu vēstulēm par nepiemērotajām Mūzikas un mākslas skolas telpām pašvaldība pat neatbild. Kāpēc? 6) Mārupē ir mazs kultūras nams. Vai plānojat būvēt lielāku? (turpinājums s
Baltinavas novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
8) Kad Baltinavā būs gājēju celiņš? Bērnu drošība uz ceļa, ejot uz skolu un no skolas, ir apdraudēta. 9) Iedzīvotāji ļoti neapmierināti ar ceļiem novadā un arī to, ka trūkst informācijas, kuri ir valsts, bet kuri- pašvaldības ceļi, tāpēc grūti prasīt atbildību. Vai varat publiskot pārskatāmu informāciju par to, lai novada iedzīvotāji par sekot līdzi?
Baltinavas novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās novada mēri nointervēt klātienē, aicinām atbildēt uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Baltinavas novads ir viens no mazākajiem Latvijā. Vai tam ir nākotne, vai tas var pastāvēt un attīstīties tāds, kāds tas ir šobrīd? Vai nevajag apvienoties ar kādu citu novadu? 4) Baltinavas novadā ir ļoti augsts bezdarbs un zemi ienākumi. Nosauciet konkrētus darbus, ko pašvaldība paveikusi,lai novadā būtu jaunas darba vietas? 5) Baltinavā ir ļoti dārgas izglītības izmaksas, rēķinot uz vienu bērnu. Vai skolu nav par daudz? 6) Baltinavas novada uzturēšana katram iedzīvotājam izmaksā 180 eiro gadā. Tās ir otrās lielākās izmaksas valstī. Kāpēc tā? Vai plānojat optimizēt izmaksas? 7) Iedzīvotāji sūdzas, ka vakances vietējās skolās netiek izsludinātas, darbinieki tiekot pieņemti pa kluso. Kāpēc tā? (turpinājums sekos)
Mālpils novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
(turpināts) 8) Kad Mālpils novadā būs estrāde un aktīvāka kultūras dzīve, svētku svinēšana? 9) Ko pašvaldība darījusi, lai cilvēkiem saruktu apkures rēķini? 10) Iedzīvotāji norāda, ka Mālpils novadā ir problēmas ar dzīvojamo platību, bērnu laukumiem, veselības aprūpi. Ko pašvaldība darījusi, lai to labotu? 11) Slikti izgaismoti ceļi, koki aizsedz lampas, trotuāri nav izgaismoti. Vai to labosiet? 12) iekšpagalmu ceļi un taciņas ir nesakārtotas. Kāpēc un kad tiks labots?
Mālpils novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
Tā kā mums neizdevās novada mēru nointervēt klātienē, aicinām uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem atbildēt te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Mālpils novadā ir ļoti augstas izmaksas izglītībai, bet rezultāti vieni no sliktākajiem. Kāpēc tā? Vai tēriņu atdeve ir pietiekama? 4) Kāds iedzīvotājs uzskata, ka izglītības iestādes no pašvaldības puses nav veiksmīgi pārraudzītas - tāds iespaids radies, klausoties pašvaldības sēžu audioierakstus. Vai piekrītat? 5) Mālpils novads maz apguvis sociālos un infrastruktūras fondus. Kāpēc? Vai novadā viss jau sakārtots? 6) Kāds iedzīvotājs norāda, ka gājēju celiņi ļoti sliktā stāvoklī vai arī to nav vispār. Piemēram, pansionāta iedzīvotājiem jāpārvietojas pa braucamo daļu, kyr brauc arī smagās mašīnas. Kad tas tiks labots? 7) Kad tiks renovēts un siltināts kultūras nams? (turpinājums sekos)
Daugavpils novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
(turpināts) 9) Naujienes pagasta kultūras nams pašdarbniekiem likts parakstīties par uzvedības normu ievērošanu. Cilvēki saka- tas ir pazemojoši. Jūsu komentārs? 10) Kāpēc pašvaldība nepiešķir naudu Juzefovas un Kraujas parku sakopšanai? 11) Iedzīvotāji jautā- kad tiks ierobežota pseido mednieku, zvejnieku un Latgales dabas resursu izklaides nolūkos postošā, nelegālā un patvaļīgā darbība? 12) Kāpēc kultūras centrā nevar iekļūt cilvēki ar īpašām vajadzībām, veci cilvēki. Cilvēki uz pakāpieniem guvuši traumas, jo nav, kur pieturēties. Kad tas tiks labots?
Daugavpils novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās nointervēt novada mēri klātienē, aicinām atbildēt uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Daugavpils novadā bezdarbs 12,7 (16. augstākais Latvijā), Nosauciet konkrētus darbus, ko pašvaldība darījusi, lai novadā palielinātu darba vietu skaitu? 4) Daugavpils novads ir viens no 10 novadiem, kur visvairāk cilvēku devušies prom. Vai pašvaldība darījusi , visu, lai cilvēki neaizbrauc? Nosauciet 3 piemērus. 5) Novadam ir augstas administratīvās izmaksas. Vai un kā tās plānots mazināt? 6) Līksnas baznīcas jumta remontam ir vajadzīgi 160 000 eiro. Par kādu naudu tas tiks labots? 7) Uz Laucesas pagasta ceļa, kur brauc skolas autobuss un iedzīvotāji, ir divas bīstamas vietas. Pagriezienos ir lieli grāvji un tek upes, bet nav nevienas aizsargbarjeras. Kāpēc pašvaldība trīs gadus nav reaģējusi uz iedzīvotāju lūgumiem tās ieviest? (turpinājums sek
Krāslavas novads Piedalies diskusijā
LTV Panorāma
(turpināts) 9) Novadā slikti tīrot ceļus ziemā. Kad ir pārāk slidens, sabiedriskais transports vienkārši nebrauc (3. kategorijas ceļš). Kāpēc nekaisa ceļus, kur jābrauc sabiedriskajam transportam? 10) Attīstās pilsēta, centrs, bet novada nomales ne, saka iedzīvotāji. Kāpēc attīstība nav līdzsvarota?