Zviedrijas hokejisti neatstāj izredzes Slovēnijai un pirmie tiek pusfinālā

Zviedrijas izlase trešdien ceturtdaļfinālā ar 5:0 uzvarēja olimpiskā turnīra lielākā pārsteiguma autorus slovēņus un pirmie nodrošināja vietu pusfinālā. Zviedru pretiniekus noskaidros vēlāk trešdien Somijas un Krievijas valstsvienību cīņā.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Karls Hagelins, veicinot pasaules čempionu ceturto uzvaru pēc kārtas. Olimpisko zeltu zviedri ieguva 1994. un 2006.gadā, taču pirms četriem gadiem Vankūverā ceturtdaļfinālā zaudēja Slovākijai.

Zviedrijas izlases pirmajam vārtsargam Henrikam Lunkvistam pietika atsist 19 slovēņu metienus, lai paliktu nepārspēts. Savkārt Roberts Kristans Slovēnijas vārtos atvairīja 33 metienus. Zviedriem tikai viens spēlētājs izlasē nav no NHL, savukārt Slovēnijai, kur reģistrēti tikai 148 hokejisti, komandā ir viens NHL uzbrucējs Anže Kopitars.

Abus pārējos pusfinālistus noteiks trešdien vakarā, kad Latvijas valstsvienība dosies cīņā par pirmo uzvaru pār Kanādu, bet ASV izlase tiksies ar Čehiju.