Vētra nolauž prāmja «Romantika» radara antenu un minimāli appludina telpas; pasažieriem draudu nav

Naktī uz ceturtdienu, 12.janvāri, vētra Baltijas jūrā reisa laikā no Stokholmas uz Rīgu nolauza prāmja “Romantika” radara antenu, kas lidojumā sadauzīja vienu no iluminatoriem un ļāva ūdenim, pēc kompānijas “Tallink” norādītā, nedaudz skart atsevišķas pasažieru kajītes.

“Tallink” paziņojumā medijiem akcentē, ka situācija tiek kontrolēta un kuģis turpina ceļu uz Rīgu.

“Bojātais kuģa iluminators atrodas kuģa priekšgalā Tango bāra telpā uz 6.klāja, un ūdens bojājumi skāra galvenokārt tikai šo telpu. Ūdens pavisam nedaudz skāra arī atsevišķas kajītes uz 5. klāja, un pasažieriem nekavējoties tika nodrošinātas citas kajītes.

Ūdens iekļūšanas kuģa telpās bija minimāla un nevienā brīdī neradīja nekādu apdraudējumu cilvēku drošībai,” raksta “Tallink”.

Kompānija uzsver, ka vētras skartā zona ir nepārtrauktā kuģa apkalpes uzraudzībā.

Uz kuģa atrodas 277 pasažieri un 178 apkalpes locekļi.

“Tallink” norāda, ka jau trešdienas vakarā kapteinis pārcēla atiešanas laiku no Stokholmas. Tas darīts, lai izvairītos no vētras augstākas ietekmes. “Negadījuma iemesls tiks izmeklēts, tomēr varētu būt, ka gadījums līdzinās situācijai, kas notika ar māsas kuģi “Victoria I” 2015. gada decembrī. Lai gan “Romantika” radara masta pozīcija tika izmainīta drošākā pozīcijā, tas tomēr nenovērsa šādu situācijas atkārtošanos,” pieļauj “Tallink”.

Ceturtdien ap plkst. 20:30 prāmis iebrauca Daugavā un sāka pietauvoties Rīgas ostā. Pēc plkst.21 pasažieri pametīs prāmi, ziņoja LTV raidījums "Panorāma". Visi pasažieri ir drošībā, un, kā uzsver eksperti, šis incidents nav nekas ārkārtējs. Tiesa, notikušais tiks skaidrots dienesta izmeklēšanā.

Prāmis “Romantika” ir būvēts 2002. gadā Somijā, un no 2016. gada 12. decembra tas atsāka kursēt maršrutā starp Rīgu un Stokholmu. “Romantika” spēj uzņemt līdz 2500 pasažieru.

Saistītie raksti
1 komentārs
Valodas pērle
"radara masta pozīcija tika noņemta un izmainīta drošākā pozīcijā"
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti