Panorāma

ASV vēlētāju aptaujas un viedokļi par vēlēšanām

Panorāma

G.Truksnis atgriežas Jūrmalas mēra amatā

Šogad divām ģimenēm kompensēti 142 290 eiro

Šogad par ārstu kļūdām divām ģimenēm izmaksātas maksimālās kompensācijas - 142 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Triju gadu laikā par mediķu kļūdām pacientiem un viņu tuviniekiem Ārstniecības riska fonds izmaksājis 2,5 miljonus eiro. Šogad pacients, kurš nepareizas ārstēšanas dēļ palicis uz gultas Jēkabpils slimnīcā un Bērnu slimnīcā miruša mazuļa ģimene saņēmusi arī maksimālo iespējamo kompensāciju – 142 000 eiro. 

Veselības inspekcijā, kur izskata pacientu iesniegumus, vērtē, ka sūdzību skaits un izmaksu apjoms tikai pieaugs. Savukārt ārsti savas kļūdas turpina noliegt.   

Nekāda nauda, protams, neaizstāj tuvinieka zaudējumu, bet Ārstniecības riska fonds ir laba alternatīva bezgala garajam lietas izskatīšanas laikam policijā un tiesā. Piemēram, Rēzeknes policija joprojām nav pabeigusi procesu pret ārstu, kurš nesniedza palīdzību Robertam Saukānam, kurš vēlāk miris, lai gan pagājuši jau 17 mēneši un pēdējā ekspertīze saņemta augustā. Savukārt nauda no Ārstniecības riska fonda ģimenei jau izmaksāta.

Tāpat šogad divām ģimenēm izmaksātas maksimāli iespējamās kompensācijas simt procentu apmērā – 142 000 eiro. Daļa no šīs summas izmaksāti ģimenei, kuru bērns kļuva par invalīdu dzemdībās. Vēl daļa - pacientam, kam pēc narkozes privātklīnikā sākās smadzeņu bojājumi. 70 000 eiro samaksāti bērniņam, kam slimnīcas medmāsas nepareizi veiktas injekcijas dēļ nācās amputēt roku. Visvairāk sūdzību ir par lielo slimnīcu darbu, kas ir likumsakarīgi, jo tur veic vissmagākās operācijas un ir visvairāk pacientu.

No 465 iesniegumiem Ārstniecības risku fondā katrā ceturtajā gadījumā izmaksāta atlīdzība. Vēl 180 iesniegumi pašlaik tiek izskatīti.

“Mēs cenšamies šo atgriezenisko saiti nodrošināt. Informējam slimnīcas par tiem gadījumiem, kad izmaksātas šīs atlīdzības. Ceram, ka ņems vērā,” stāsta Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga.

Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga norāda, ka ārsti bieži vien savu vainu noliedz. Viņa piekrīt, ka slimnīcās trūkst ārstu un ir smagi darba apstākļi, bet tas nav attaisnojums.

“Kāpēc pieci ārsti var izdarīt, bet viens nevar?”  retoriski vaicā Mežsarga.

Naudu Ārstniecības riska fondā iemaksā pašas ārstniecības iestādes. Tā ir sava veida viņu darba un iespējamo kļūdu apdrošināšana. Savukārt ikviens iedzīvotājs, kurš uzskata, ka viņam medicīniski nodarīts kaitējums, Ārstniecības riska fondā var vērsties ar iesniegumu, pievienojot visus ar ārstniecību saistītos dokumentus.

Taču sarežģītas lietas vienalga prasa laiku, jo Veselības inspekcijai ekspertu skaits nav palielināts kopš 2007.gada. Katrs skata aptuveni 40 - 50  lietas, jo paralēli iesniegumiem Ārstniecības riska fondā pārbauda arī iedzīvotāju sūdzības pašai inspekcijai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti