Satiksmes negadījumu iemesli - nogurums un pārgalvīga apdzīšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šī gada vasaras mēnešos Kurzemes pusē vairākkārt nācies bloķēt maģistrālos autoceļus, jo notikušas smagas avārijas ar cietušajiem un bojāgājušajiem. Līdz šim šogad Kurzemē gājuši bojā septiņi cilvēki, pērn - gada laikā 20. Negadījumu iemesli ir dažādi – nogurums, neuzmanība, distances neievērošana, arī alkohola lietošana. Tikmēr autovadītāji stāsta, ka braucēji kļuvuši   arvien pārgalvīgāki apdzīšanas manevros uz šosejām, arī braucot maršrutā Rīga–Liepāja.

Satiksmes negadījumu iemesli - nogurums un pārgalvīga apdzīšana
00:00 / 04:06
Lejuplādēt

Kāda autovadītāja norāda, ka pārgalvīga apdzīšana ir tas, ko viņa kā sieviete, kura bieži nebrauc pa lielceļu, ir novērojusi uz Liepājas–Rīgas šosejas. "Ir bīstamas situācijas – vairākkārt kāds pārgalvīgi apdzen vai nu pirms, vai aiz manis. Pilsētā cilvēki saprātīgi brauc," saka autovadītāja.

Bet kāds anonīms autovadītājs vīrietis stāsta, ka viņu neiepriecina lēnie braucēji. "Lēni brauc pilsētā, ar 40 km/h – tā kā uz tirgu brauc vecāki par 70. Kā ar apdzīšanu uz šosejas, nezināšu teikt, jo pats esmu viens no tiem, kurš brauc pārgalvīgi," stāsta autovadītājs.

Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes Kartības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds norāda, ka, piemēram, Liepājā autovadītāji bieži nevēlas respektēt no citām valstīm iebraukušos viesus, kuri pārvietojas pilsētā lēnāk, taču, runājot par negadījumiem, bieži vien to iemesli ir pat neizskaidrojami.

"Piemēram, ja skatāmies statistiku par ceļa satiksmes negadījumiem ar cietušajiem un bojāgājušajiem, tad nav vērojams pieaugums, drīzāk samazinās, bet ir atsevišķi ceļu satiksmes negadījumi. Bieži vien pat nav izskaidrojams, kāpēc notiek šie ceļu satiksmes negadījumi, jo [tos izraisījušie] cilvēki iet bojā. Protams, pārgalvība, tie, kuri nesen ieguvuši transporta līdzekļa vadīšanas tiesības, iegādājas spēcīgas automašīnas un mēģina apliecināt sevi ceļa satiksmē ne tajā pozitīvākajā gaisotnē," skaidro Ešenvalds.

Autovadītāji ne tikai pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, bet turpina braukt dzērumā, un šī statistika nebūt nekļūst pozitīva. Arvien biežāk parādās vēl kāda tendence.

"Pagājušā nedēļā veicām pārbaudes saistībā ar narkotikām, ļoti izplatīta ir "zāles pīpēšana", kas nav savienojama ar transporta līdzekļa vadīšanu. Ietekme jau ir līdzīga kā alkoholam. Ja [dzērušās] personas varam pārbaudīt uz vietas, ar narkotikām ir sarežģītāk, jāved uz medicīnisko iestādi, lai pārbaudītu," norāda Ešenvalds.

Bieži vien pārgalvīgos un ātros braucējos izdodas pieķert ar netrafarētajiem automobiļiem, kas tiek izmantoti uz autoceļiem. Šogad ārpus pilsētas Kurzemē fiksēts braukšanas ātrums, kas pārsniedz 170km/h un 123 km/h pilsētas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti