Policijas priekšnieks: Ar katru gadu spriedze 16.marta pasākumos mazinās

Jau tradicionālie 16.marta pasākumi Rīgas centrā kļūst aizvien mierīgāki un spriedze mazinās, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis.

16.marta pasākumus Ķuzis raksturoja kā aizvien kulturālākus un mierīgākus. Līdz ar to kārtības nodrošināšanai tiek piesaistīts mazāk policijas spēku. Viņš cer, ka kādreiz šiem pasākumiem vairs nevajadzēs veltīt pastiprinošu uzmanību.

Spriedzes līmeņa mazināšanos policijas priekšnieks saista ar sarūkošo pasākumu dalībnieku skaitu, kā arī kultūras līmeņa uzlabošanos. Turklāt globāli notikumi šobrīd parāda, ka ir daudz lielākas un svarīgākas problēmas.

Policijas rīcībā neesot informācijas par īpašiem riskiem, kas būtu atšķirīgi no iepriekšējiem gadiem. “Mums šis formāts ir zināms.(..) Valsts policija gatava nodrošināt sabiedrisko kārtību un gatava arī kādām izmaiņām,” apliecināja Ķuzis.

Viņš gan atzina, ka verbāla konfrontācija ir neizbēgama, taču policijas galvenais uzdevums ir nepieļaut fiziskas sadursmes. Un pašlaik neesot nekādu indikāciju, ka kāds varētu kādas “sliktas lietas darīt”.

Tāpat iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) intervijā Latvijas Radio pauda, ka šogad 16.marta pasākumi neatšķiras no citiem gadiem. Lai gan informācijas par īpašiem riskiem neesot, ministrs sacīja – nevar izslēgt, ka ir indivīdi vai kādas grupas, kuriem padomā ir kas provokatīvs.

Arī Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets iepriekš norādīja, ka provokācijas riski Leģionāru atceres dienas pasākumos pastāv, tomēr tie ir līdzīgi iepriekšējiem gadiem.

Ziņots, ka Rīgas dome saskaņoja trīs pieteiktos pasākumus 16.martā. "Antifašistiem” un biedrībai “Nacionālo karavīru atbalstam” gan bija jāmaina pasākuma norises vieta, lai izvairītos no tiešās konfrontācijas. Biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja" vērsās tiesā ar prasību atcelt ierobežojumus plānotajam pasākumam, tomēr tiesa prasību noraidīja.

3 komentāri
Prapesors
Ņemot vērā ka mūsejo fašistu-antifašistu ideologija gandriz pilniba sakrit ar islamistu ideologiju tad driz mums bus 16.marta islamistu gajiens !
Prapesors
Nez kas paliek mazāk fasistu vai antifašistu ?Manuprat driz sis jautajums nebus aktuāls jo gan vienus gan otrus nomainis islāmisti .
Mulkis
Tas noteikti ir putina un saskanas nopelns jo asv ar 16.martu grib sanaidot ukrainus un latviesus pret krieviem !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti