Pirmā «Nāc līdzās!» radošās nedēļas diena Saulkrastos noslēdzas ar balli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šonedēļ 17. augustā kā ik gadu fonda "Nāc līdzās!" dziedošie laureāti un koristi satikās radošā nometnē pie jūras, šoreiz Saulkrastos, lai sāktu gatavoties tradicionālajam Ziemassvētku labdarības koncertam „Nāc līdzās Ziemassvētkos!”, kas šogad norisināsies Ventspils koncertzālē 11. decembrī.

Nometnes dalībnieku pirmās kopsapulces laikā fonda vadītāja Sarma Freiberga iepazīstināja ar Ziemassvētku projekta galveno muzikālo vadītāju Jāni Strazdu, kas pirmo gadu veidos aranžijas koncertprogrammas dziesmām un iepazīsies ar radošiem, talantīgiem jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Strazda satikšanās ar jauniešiem jau pirmajās solistu dziesmām vainagojās ar smaidiem, priecīgiem veiksmes vēlējumiem un piezīmēm dziesmu apguvē nākamajās nometnes dienās, kad Strazda vietā ar jauniešiem strādās vokālie pedagogi.

Pēc solistu mēģinājumiem sekoja kora pirmais mēģinājums, kurā kopā ar diriģenti Gintu Rūsi tika izmēģinātas dziesmas. Individuālās nodarbības solistiem notiks pie vokālajiem pedagogiem – Valdas Dzenes un Karīnas Laugales.

Radošās nodarbības vairāku dienu garumā nometnē vadīs brīvprātīgā – aktīvā un radošā Felicita Gāga, kas jau šodien kopā ar prāvu meistarotāju pulciņu ir devusi iespēju radīt košus dekorus. Jaunieši ar redzes traucējumiem arī iesaistījās un iemēģināja spēkus radošās darbnīcas telpās.

Pēc sātīgām vakariņām nometnes dalībnieki jau gaidīja pirmos nometnes viesus. Pirmā no tiem bija Ketija Lezervuda (Katie Leatherwood) no biedrības „Designed to live”. Ketija ir amerikāniete, kura dzīvo Latvijā kā misionāre un īsteno dažādus projektus, kas palīdz cilvēkiem ar invaliditāti uzlabot savu dzīves kvalitāti ar ortozēšanas pakalpojuma pieejamību, kā arī viņa ir pirmā, kura atvēra iekļaujošo parafitnesa studiju „Para FIT”. Ketija savā prezentācijā stāstīja, cik svarīgi ir pievērst uzmanību savai fiziskajai sagatavotībai neatkarīgi no invaliditātes. Vingrošana un adaptīvs fitness ir nozīmīgs, lai uzturētu ķermeni formā, spēcinātu dažādas muskuļu grupas un atraisītu jaunas fiziskās iemaņas. Būtiski, ka fitnesa ideja ir patiešām adaptīva jebkuram cilvēkam.

„Mēs visi kopā veicam vienu un to pašu treniņu, tikai katrs ar sev individuāli adaptētiem vingrošanas paņēmieniem”, saka Ketija. Jauniešiem auditorijā bija iespēja dzirdēt un gūt iedrošinājumu neatstāt sava ķermeņa spējas novārtā, bet gan attīstīt tās un spēcināt neatkarīgi no invaliditātes formas un tā, kādu vingrinājumu var izpildīt pilnīgi brīvi.

Pēdējais šīs pirmās nometnes dienas viesis bija DJ "Vento", kas ieradās, lai iepazīstinātu jauniešus ar „dīdžejošanas” elementiem un to, kādu darbu ikdienā veic profesionāls dīdžejs (DJ). Jauniešiem bija iespēja pašiem izmēģināt pie dažādiem mūzikas celiņiem, paspēlēties ar platēm, radot t.s. skrāpējuma efektu. Lielu aktivitāti izraisīja vēlme iejusties DJ lomā.

Īpaši jauniešus ar redzes traucējumiem aizrauj tehnoloģiju pasaule un metodes, kā strādāt ar digitalizētu mūziku.

Tas parāda to, cik patiesībā arī mūsdienu jaunieši ar invaliditāti vēlas pilnveidoties un patiesi izmantot dažādus resursus, informācijas kanālus, lai sekotu līdzi mūsdienīgiem tehnoloģiskiem risinājumiem, kas atvieglo gan komunikāciju, gan uzlabo dzīves kvalitāti, atklājot jaunas aizraušanās un iespējas attīstīt jaunas prasmes. Tas ir tā vērts!

Protams, kā gan var profesionālais DJ aizbraukt prom, novadot tikai teorētisku lekciju ar dažiem paraugdemonstrējumiem? Nevar, jo nometnes dalībnieki pieprasīja ballīti! Un tā izvērtās patiesi priekpilna.

Jaunieši, enerģiski un pacilāti par atkalsatikšanos un nodejoto ballīti, devās nakts atpūtā, lai jau nākamajā dienā sāktu jaunas gaitas. Otrdiena bija plānota intensīva muzicēšana un jauni viesi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti