Pētersone: Cilvēki izgāž uz VID dusmas par visiem nepadarītiem darbiem valstī

Pēdējos mēnešos Valsts ieņēmumu dienests (VID) izjūt spriedzi un sabiedrības negatīvo viedokli, īpaši mērķtiecīgi sociālajos tīklos, un bieži vien cilvēki uz VID izgāž dusmas par visu valstī nepadarīto, sarunā ar Latvijas Radio sacīja VID vadītāja Ināra Pētersone. 

Viņa norādīja, ka nomelnošanas kampaņa ap VID un spriedze turpinās jau četrus mēnešus, un strādāt tādos apstākļos jebkuram kolektīvam ir sarežģīti. Pētersone skaidroja, ka ar to viņa nedomā masu mediju informācija par negodprātīgiem darbiniekiem – šīs ziņas bija jāpublisko un ar tādiem gadījumiem jācīnās. Taču sociālajos tīklos ir ļoti daudz negāciju par VID.

“Par politisko spiedienu neko nevarētu teikt, tādas informācijas vai sajūtas man nav, bet ir spriedze sociālajos tīklos, anonīmas vēstules, ne par mani, bet arī par kolektīvu, citiem darbiniekiem, kas iesaistījušies reformās,” sacīja Pētersone.

Viņa norādīja, ka sabiedrības viedokli ietekmē arī komersanti, pret kuriem VID ir vērsies,  šo uzņēmumu pārstāvji “skaļi runā, bet daļa pārmetumu ir nekorekti un nepatiesi”, bet VID saskaņā ar likumu nevar neko teikt par komersantu.

Pētersone uzsvēra, ka VID darba sakārtošana ir arī cieši saistīta ar reputāciju.

Bet šobrīd bieži vien var novērot, ka sabiedrības attieksme pret VID ir nekorekta, cilvēki atnāk uz VID un izgāž “dusmas uz visu valsts pārvaldi vai par veselības aprūpi, ceļu policiju, par visiem nepadarītajiem darbiem”. 

Savukārt prezidents Raimonds Vējonis intervijā LTV “Rīta panorāmai” norādīja, ka Pētersonei ir jāstrādā, lai atjaunotu  VID reputāciju, sabiedrībai jāuzticas VID, jābūt pārliecībai, ka cilvēki, kas ikdienā iekasē nodokļus, paši nav iesaistīti nelikumīgās darbībās.

13 komentāri
Tikai VID spēj
nosaukt patiesību par nomelnošanas kampaņu.
Pacenties labāk
tava dalība VID nomelnošanas kampaņā nav pārāk veiksmīga :))))
biruta
Prātam neaptverami,ka iestādes vaditājs neko nezin par to,kas notiek VID.
piruta
zina pietiekoši, tāpēc arī sūdi uzpeld
piruta
labi, ka tu zini visu, kas notiek valstī, hāhāhā
jaut
Savukārt prezidents Raimonds Vējonis intervijā LTV “Rīta panorāmai” norādīja, ka Pētersonei ir jāstrādā, lai atjaunotu VID reputāciju Radio vēl piebilda, ka reputācija esot cietusi pēdējo mēnešu laikā. Mēs dažādās pasaulēs dzīvojam? Tieši pēdējo mēnešu laikā kaut kas ir sācis notikt pareizā virzienā. Kāpēc neviens nepamana mūžam aizmigušo prokuratūru un tieslietu sistēmu kopumā? Tur ar reputāciju viss kārtībā?
Krusts
Prokuraturu neapvainojiet,pec 150 gadiem ta savāks pierādijumus par lembergu un to pakārs .
Ingus
"Rotee" negodigus darbiniekus, uznjemumi uzzin savus nenomaksatos nodokljus no medijiem in tagad suudzas....
Svīre
Un tomēr, I.Pētersone ir paveikusi vairāk kā jebkurš iepriekšējais VID vadītājs vai pat visi kopā. VID tieši pēdējos gados ir ļoti strauji progresējis -ieviests un uzlabots EDS, pirmo ŗeizi es no VID saņēmu pārmaksāto IIN nedēļas laikā, mani sazvanīja un labi nokonsultēja par EDS, tagad VID sdarbojas arī ar citu valstu VID, galu galā izmaiņas, ka bankām ir jāinformē VID ir liels VID vadītājas nopelns, jo tas reāli skars visus lielo naudu apgrozītājus, kas nemaksā nodokļus, vtā kā darboņiem dzīve kļuvusi daudz grūtāka. Mākam noriet visu, bet tos, kas cīnās, vajag mācēt arī atbalstīt. Jebkuram domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka Pētersone ir kļuvusi pārāk traucējoša valsts apčakarētājiem un tas liecina tikai par to, ka viņa strādā pareizi un domāju, ka arī godīgi! Lai izturība! Jo spēcīgāks VID, jo labāk dzīvosim.
iVars
Tā pat ir skaidrs, ka ne jau bez VID piesegšanas ir tik daudz PVN mazgātāju, kuru del valsts zaudē miljonus. Salīdzināt ar Igauniju pat nav jēgas, jo musu dienests galīgi nestrādā prieks valsts un tad iedzīvotājiem.
Rihards Auziņš
Nestāsti niekus - PVN atmaksas shēmas var noorganizēt bez VID piesegšanas. Tie miljardi, ko VID Latvijā iekasē nodokļos nav priekš Latvijas un tās iedzīvotājiem? Par kuru valsti tu runā, jo skaidrs, ka ne jau par Latviju. VID ir tāds, kādu to izveidoja Latvijas valsts - Latvijas iedzīvotāji, tevi ieskaitot, un viņu pārstāvētie politiķi. Smieklīgi skatīties, kā trollis (iVars = Voice) sarunājas pats ar sevi. :)))))))))
Voice
iVars savā komentārā precīzi atspoguļo to, kas padara mūsu sabiedrību atpalikušu (tai skaitā no tiem pašiem Igauņiem).
Konservatīvisms
VID, kā jebkura cita valsts vai pašvaldības iestāde un uzņēmums, neeksistē atrauti no valsts un tās iedzīvotājiem. VID, līdzīgi kā tiesu sistēma, policija, skolas, slimnīcas un citas iestādes, ir Latvijas valsts un tās iedzīvotāju spogulis. Kļūst jocīgi ap dūšu, redzot kā cilvēki skatās spogulī, rāda ar pirkstiem uz saviem, savu draugu un radu atspulgiem, bet pilnā rīklē kliedz, ka tā ir valsts, kas pie visa ir vainīga. Citi, ne es. Personīgās atbildības uzņemšanās ir brieduma pazīme. Diemžēl tauta ir bērnišķīga šī vārda sliktajā nozīmē.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti