Par Ventspils Augstskolas rektoru ievēl līdzšinējo pienākumu pildītāju Kārli Krēsliņu

Pēc četrarpus stundu ilgas sēdes Ventspils Augstskolas (VeA) Satversmes sapulce trešdienas, 11.janvāra, vakarā par augstskolas rektoru ievēlējusi Kārli Krēsliņu, kas rektora pienākumus pildīja kopš pagājušā gada jūnija, kad Satversme savukārt uzticības zaudēšanas dēļ atbrīvoja Ventspils domei netīkamo rektori Gitu Rēvaldi.

Krēsliņš par rektoru ievēlēts trešajā balsošanas kārtā, kurā no 30 VeA Satversmes sapulces dalībniekiem piedalījās 27. Par viņu nobalsoja 18, pret – deviņi.

Dokumenti

Karlis_Kreslins_CV

Lejuplādēt

120.06 KB

Karlis_Kreslins_par_VeA_attistibu

Lejuplādēt

81.88 KB

Jaunievēlētais rektors Kārlis Krēsliņš ieguvis doktora grādu Lafboro Universitātē Apvienotajā Karalistē, iepriekš Ventspils Augstskolā bijis mācību prorektors.

Sarunā ar Latvijas Radio Krēsliņš sola labas attiecības gan ar personālu, gan Ventspils domi: “Galvenais mērķis attīstīt augstskolu par vadošo akadēmisko un pētniecisko institūciju kā Latvijā, tā Baltijas jūras reģiona valstīs un Eiropā. Tā ir studentu piesaiste un studiju nodrošināšana, pētniecības virziens, arī virzība uz zinātnes komercializāciju (..), un par padarīto darbu nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu.”

Ventspils Augstskolas jaunievēlētais rektors Kārlis Krēsliņš

  Jau ziņots, ka Ventspils Augstskolas rektora amats ir vakants kopš pērnā gada maija, kad augstskolas Satversmes sapulce nolēma atcelt no amata Gitu Rēvaldi. Viņai pārmeta gan akadēmisku rezultātu pasliktināšanos un studentu skaita sarukumu, gan autoritāru un augstprātīgu vadības stilu.

  Rektora amatam bija pieteikušies pieci pretendenti, tostarp Gita Rēvalde, tomēr vēlāk viņa kandidatūru pēkšņi atsauca. Kā skaidroja Rēvalde, viņa saņēmusi tiesas apliecinājumu, ka rektora krēsls arī bez vēlēšanām pienāksies viņai, ja tiesas lēmums atbrīvošanas lietā būs labvēlīgs. 

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Jaunākie

  Populārākie
  Interesanti