Dienas ziņas

Vērtēs nepieciešamību mainīt Covid-19 ierobežojumus

Dienas ziņas

Kā nāvējošais amonija nitrāts nokļuva Beirūtas ostā?

Madonas svētceļnieki dodas uz Aglonu

Madonas svētceļnieki dodas uz Aglonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No dažādām pasaules vietām uz Aglonu, kur nākamās nedēļas nogalē tiks svinēti Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, dodas svētceļnieku grupas, tiesa, šogad krietni mazāk nekā iepriekšējos gadus. Arī paši svētki Aglonas bazilikas teritorijā tiks organizēti, ievērojot piesardzības pasākumus un atsakoties no vairākām ierastām lietām. Kā šajā situācijā jūtas paši svētceļnieki?

Ar svētbrīdi Madonas katoļu baznīcā, nebaidoties no tulznām, svelmainās saules vai lietus šaltīm, savu svētceļojumu uz Aglonu uzsāk arī madonieši. Un, lai arī šis gads ierobežojumu dēļ būs citādāks, viņi ir pārliecināti, ka svētību daudzums no tā nemainīsies.

“Svētceļojumā maršruts ved tiešām pa tādām mazapdzīvotām vietām, vairāk pa mežiem un pļavām, un mazajiem zemes ceļiem. Tādā veidā arī mums nebūs tā iespēja sastapties ar saslimušajiem, ejot ceļā uz Aglonu,” stāstīja Madonas Romas katoļu draudzes prāvests Māris Ozoliņš.

Savukārt Aglonas bazilikas teritorijā cilvēku plūsma tiks kontrolēta ar iepriekš saņemamiem ielūgumiem. No 11.līdz 13.augustam teritorijā vienlaicīgi drīkstēs uzturēties 400 personas, savukārt 14.un 15.augustā līdz trīs tūkstošiem cilvēku.

“Ielūgumus mums baznīca izsniedza un, protams, ka pirmkārt šos ielūgumus varēs saņemt svētceļnieki, kuri iet kājām, kuri vēlēsies, un tie, kas paliks pāri, tie tiks izdalīti draudzē. Aktivitāte pēc ielūgumiem nav tik liela, daudzi cilvēki arī vēlās ievērot šo distancēšanos,” atzina Māris Ozoliņš.

Arhitekts Jānis Liepiņš, kurš svētceļojumā devies kopā ar ģimeni, atzina, ka “ne pats būtiskākais ir tas, kas mūs sagaida galā, bet pats šis ceļš. Tāda atteikšanās no ikdienas komforta, iespēja pārdomāt, kur es esmu un kam es esmu radīts.”

Ramona Zariņa, kura svētceļojumā iet jau desmito reizi, stāstīja, ka viņai “vienkārši to vajag, tas iedod kaut kādu enerģiju nākamajam gadam. Ļoti daudzi kaut kādu savu atskaiti taisa no pirmā janvāra – kāds tas gads ir bijis vai ko viņi apsolās, bet man kaut kā vienmēr tas ir svētceļojums un svētceļojuma laiks.”

Svētvietas teritorijā nenotiks  tirdzniecība un netiks nodrošināti arī ēdināšanas pakalpojumi, taču svētceļniekus tas nesatrauc, jo kā allaž madoniešiem līdzi ir sava pavārīte.

Tieši tāpat, kā “Radio Marija Latvija” grupai, kas šogad ceļu mēro no Cēsīm, vietas, kur uzsākta apraide.

“Mēs devāmies uz Aglonu, lai ļautu piedzīvot to svētceļojuma sajūtu cilvēkiem, kuri mūs klausās, jo dienas laikā mums top arī materiāls, kuru mēs atskaņojam dienas turpinājumā vai arī nākamajā dienā, ļaujot klausītājiem piedzīvot gan lūgšanas ceļā, intervijas, sarunas, dažādas reportāžas,” stāstīja “Radio Marija Latvija” ētera balss Māris Veliks.

Savs pārbaudījums grupai arī Covid-19 sakarā, jo pēc saskares ar iespējamo saslimušo, grupu pavadošajam priesterim pirms svētceļojuma nācās palikt izolācijā mājās.

“Protams, arī sarunāt naktsmājas bija lielāks izaicinājums šī visa dēļ, jo ne visi ir gatavi uzņemt, baidās cilvēki. Mēs esam viena mājsaimniecība šajā brīdī. Mēs arī pa veikaliem nekur baigi nestaigājam, mēs tiešām esam viena hermētiski noslēgta grupa,” klāstīja “Radio Marija Latvija” svētceļnieku grupas vadītāja Anda Dubra.

Taču, ka uzsver svētceļnieki, par drošību netiek aizmirsts – dezinfekcijas līdzekļi, distance no svešiniekiem, sejas maskas pēc nepieciešamības un Dieva aizsardzība no debesīm.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti