Lielās talkas vadītāja: Mums pašiem jādara un jāstāsta pasaulei, ka esam zaļa valsts

Latviešiem nav jāgaida, ka atnāks kāds no Dabas fonda vai citas organizācijas, un atzīs, ka mums ir sakopta un zaļa valsts un “ieliks piecinieku liecībā”, bet pašiem jādara, un pašiem pasaulei jāstāsta par to, LTV “Rīta panorāmai” sacīja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Ja mēs redzam, ka tādi esam, un paši pateiksim to skaļi pasaulē, tad tādi arī būsim, jo, visticamāk, neviens neatnāks un nepaziņos mums to; paši izdarīsim, paši pateiksim, un, ja ir vīzija un mērķis, paši uz to mērķi iesim, uzsvēra Jaunzeme.

Viņa pauda īpašu prieku par to, ka šogad Lielajā talkā aktīvi piedalīsies arī latviešu ārzemēs - Beļģijā, Lielbritānijā, Īrijā un citur, parādot, ka mēs apvienojamies un sakopjam šo planētu, esam atbildīgi ne tikai par savu dzimto zemi, bet arī par mītnes vietām.

Jaunzeme arī pastāstīja, ka Latvijā pēdējo trīs četru gadu laikā parādījās jauna tendence - talkošanas  vietu ir vairāk nekā piesārņoto vietu, un cilvēki talkas laikā labiekārto un apzaļumo teritorijas, nokrāso pieturas un atrod citus veidus, ka sakārtot vidi. 

Kopumā šobrīd jau pieteikts vairāk nekā 2000 talkas vietu. Katrai oficiālajai talkas vietai ir savs atbildīgais, pie kura var pieteikties tie talkot gribētāji, kuri paši savu vietu nav pieteikuši. Lielās talkas dienā savāktie atkritumi uz poligoniem tiks izvesti tikai no oficiālajām talkošanas vietām, kas ir saskaņotas ar konkrētā novada koordinatoru.

Saistītie raksti
3 komentāri
Dadzis
Sito nesakoptību pati valsts veicina ar atkritumu izvešanas cenu celšanu.Vasarā pēc pludmales apmeklējuma ,vietā kur stāvējusi mašīna ir izgāztuve.Arī zaļa drīz nebūs.Kāpās nokaltuši,sagāzušies koki.pie lielāka vēja nokaltušie var gāzties.Būtu labi ka uzgāztos kādam tukšpaurim deputātam,tad varbūt kāpas savestu kārtībā, tā tikai aizsargajamā zona.
mg
Zaļš un sakopts nav sinonīmi. Piemēsloti džungļi nenoliedzami ir zaļi, kārkliem aizaugušas pamestas skolas un ciemati (Jāņmuiža) arī nav ne zili, ne rozā, bet par sakoptu jau nu Latviju nosaukt nevar, kur pat pašā galvaspilsētas sirdī ēkām lobās nost apmetums un ielas ir tādas, ka par tām pārvietoties ir bīstami.
mg
Bet, cienītā, Latvija NAV sakopta un tīra valsts. Varbūt uz pasaules fona, kur ir trešās pasaules valstis, kas piemētātas un piedrazotas, Latvija izskatās sakopta, bet uz tās pašas Īrijas, Anglijas fona Latvijā, kur ej, PET pudeles, alus skāredenes (jo nejēdz ieviest ķīlu, ko atdod, kad taru nodod atpakaļ, kā tas ir citur CIVILIZĒTAJĀS VALSTĪS). Arī krūmāji, nekoptie parki un alejas ar puspuvušiem, veciem kokiem, izdangātās ielas un ceļi par sakoptību neliecina, Ko līdz vienu dienu gadā salasīt atkritumus izdangāta ceļa vai ielas malā, ja pārējās 364 dienas par to vietu neviens nerūpējas, neviens nekopj, neviens neuztur kārtībā, nenopļauj nezāles, nesalabo bedres.
Pievienot komentāru
Latvijā
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti