Pašlaik situācija slimnīcās ir starp sarežģītu un ļoti sarežģītu. Tam ir pārsvarā divi iemesli: Covid-19 slimnieku, īpaši smago slimnieku skaita pieaugums un ārstu saslimšana ar Covid-19, pastāstīja Kalējs.
Viena no galvenajām problēmām, ar ko saskaras slimnīcas, ir mediķu resursu trūkums. “[Mediķim] izejot no ierindas, dikti sarežģījas pacientu ārstēšanas iespējas,” norādīja Kalējs.
Lai gan kopējais Covid-19 pacientiem atvēlēto gultu skaits slimnīcās tiek palielināts, ir ļoti būtiski panākt to, lai stacionēto skaits būtu mazāks nekā no slimnīcām izrakstīto pacientu skaits. Taču pašlaik situācija esot pretēja. Vienlaikus Kalējs norādīja, ka situācija var būt mainīga.
Taujāts par iespējamiem risinājumiem, Slimnīcu biedrības vadītājs uzsvēra, ka vienīgais ir samazināt kopējo Covid-19 slimnieku skaitu Latvijā. “Tas nav atkarīgs no slimnīcām un medicīnas darbiniekiem. Tas ir vairāk atkarīgs no Latvijas iedzīvotājiem kopumā,” viņš piebilda.
Savukārt attiecībā uz mediķu vakcināciju Kalējs norādīja – slimnīcās, kur tas notiek gausi, risinājums būtu sniegt vairāk informācijas par vakcīnu lietderību. Pašlaik informācija esot samērā vienpusēja.
KONTEKSTS:
Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt. Tādēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim. Spēkā ir stingri ierobežojumi līdz 25. janvārim, kā arī mājsēde nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā.