Armijā beidzot vienots formas tērps

Viena valsts, viena armija un beidzot arī vienāds formas tērps! Latvijas armijā nu visi  - gan militārpersonas, gan profesionālā dienesta karavīri, gan zemessargi - beidzot būs ietērpti vienādās formās. Ukrainas krīzes dēļ Aizsardzības ministrija lūgs valdību tuvākajā laikā piešķirt papildu finansējumu Zemessardzes attīstībai, kā   arī bruņojama palielināšanai.

Latvijas pašaizsardzības stūrakmens ir  spēcīga, labi apmācīta un apgādāta Zemessardze - tā uzsver armijas vadība, pasniedzot zemessargiem pirmos jaunās formas komplektus. Šādu formu jau vairākus gadus nēsā regulāro spēku karavīri.  Kaujas formas tērps atbilst visām taktiskām prasības. Tas ir vieglāks, nodrošina ķermeņa komfortu temperatūrā no mīnus 30 līdz plus 50 grādiem.

Tagad pārejam uz 21.gadsimta formas tērpu sistēmu. Tā nav tikai ārējā čaula, tā ir vesela sistēma, kas ir pārbaudīta Afganistānā un visās misijās, kur esam bijuši. Tie ir materiāli, kas nelaiž cauri mitrumu, kas elpo, un komplekti ir ērti -formas tērps ir daļa no kaujasspējas,” saka Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds  Graube.

Skaista - sievišķīgi par formu izsakās Madara. Līdz šim viņa, tāpat  kā pārējie zemessargi, valkāja ASV parauga  zaļās lauka formas.  Tās izmanto kopš 90. gadu vidus.

„Ar izmēriem ir, kā ir… ja ir par lielu, tad kustības ir apgrūtinātas, var sapīties, vēl kaut kas. Cerība uz jauno, ka viss ir pa izmēriem,” saka Madara  Gedroica – Juraga.

Šogad jaunās formas saņems puse no astoņiem tūkstošiem zemessargu. Pārējie - nākamgad. Šobrīd tiek domāts arī par bruņojuma palielināšanu Zemessardzei. Plāni attīstīt Zemessardzi bija jau iepriekš.

Situācija, kas izveidojusies Ukrainā, liek pārvērtēt mūsu prioritātes. Zemessardze būs vēl vairāk jāstiprina. Iesim uz valdību ar lūgumu piešķirt papildu līdzekļus, lai varam noekipēt Zemessardzi ar tērpiem ieročiem,” stāsta aizsardzības ministrs Raimonds  Vējonis (ZZS).

Zemessardzes komandieris Leonīds Kalniņš atzīst, ka interese par Zemessardzi ir palielinājusies:

„Un mūsu galvenais uzdevums - nodrošināt Latvijas valsts pilsoņu patriotisko vēlmi aizsargāt Latviju un, ja tiks pieņemts lēmums ...  tad  mēs šo uzdevumu izpildīsim.”

Aizsardzības ministrija grib vairāk koncentrēties uz kvalitāti, jo strauja zemessargu skaita palielināšana nenozīmē, ka bruņotie spēki spēs kvalitatīvāk aizsargāt valsti. Lai arī finansējums nav pietiekams, zemessargu kandidātiem iestāšanās netiek liegta. Katru gadu uzņem aptuveni pustūkstoti zemessargu. Zemessardze ir ļoti nozīmīgs spēks valsts aizsardzībai, jo profesionālā dienesta karavīru skaits nav pietiekams, lai nodrošinātu aizsardzības spējas.

Saistītie raksti
4 komentāri
PATRIOTS
VISPAR ARI AR ZALO MOTIVU SHADAS FORMAS BUS NAKOSHO GAD ZEMISHIEM
lix
Jus gudrinieki kas neko nezina....pikseljota forma ir pietiekami maskejosa..tas takaa jau buutu sen pieraadiits ikdienaa NBS skrienot pa meziem.... un kam ZS vispaar izdomaaja dot ssis formas..tas ir vnk smiekliigi...kas tagad notiks...visas formas daljas katrs nesas kaa grib kur grib..pardos pirks...aarpraac vnk....
Luix
Lai mēs tās pris dienas -> nedēļai aizturētu krievus šeit vajadzīgi ir zaļie formastērpi!, lai var vismaz mežā neizcelties... Ar kuru vietu ts aizsardzības ministrs šobrīd domā?????!
Luix
Ei! jūs tur augšā.... Mums šeit nav tuksnesis!!!! Mums šeit vajag zaļas formas!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti