4. studija

Vai zīdaiņu mākslīgā piena maisījumu sastāvā drīkst būt palmu eļļa?

4. studija

Kāpēc būvvalde atļāva uzcelt kiosku, kas aizsedz daudzstāvu mājas ieejas durvis?

Kā rīkoties, ja mājas pagalmā tiek ierīkots narkotiku tirdzniecības punkts?

Narkotiku tirdzniecība mājas pagalmā: iedzīvotājs sūdzas par policijas bezdarbību; likumsargi norāda – darbs ir slepens

Valsts policija (VP) cilvēkiem tagad ir pieejamāka kā jebkad. Tās pārstāvji redzami, komunicējam sociālajās platformās "Facebook" un "X", kur pat atbild uz iedzīvotāju komentāriem. Bet vai sociālajās vietnēs var rakstīt vēstules, lai likumsargus informētu par noziegumiem?

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" vērsās cilvēks, kurš, lai apturētu narkotiku tirdzniecību savā pagalmā, vietnē "Facebook" informējis VP, kur tiek slēptas narkotikas, taču likumsargi neesot reaģējuši.

Raidījuma skatītājs pastāstīja, ka pagalmā gluži kā bites uz medu pēkšņi sākušas nākt dažādas personas, meklējot paslēptas narkotiskās vielas. Šie ļaudis neesot bijuši mājas iemītnieku viesi.

Viņiem interesējuši pagalmā esošie akmeņi, caurules, atkritumu urnas, kurās mērķtiecīgi ticis kaut kas meklēts un arī atrasts.

"Pārāk atklāti sākās slēpšana pie miskastēm, pie mājas iedzīvotāju logiem. Kad atnāk cilvēks, sāk kustināt miskastes, viņš kaut ko izņem no cigarešu paciņas, pulveri ieliek kabatā, paciņu izmet miskastē," stāstīja "4. studijas" skatītājs, kurš sapratis, ka pagalms pārvērties par narkotiku apmaiņas punktu, tāpēc nolēmis rīkoties.

Uzstādījis videonovērošanas kameras, kas fiksē nelūgtos viesus pagalmā, viņš nolēmis – tā kā VP mūsdienās ar cilvēkiem komunicē arī sociālajos tīklos, tad par saviem novērojumiem likumsargiem viņš ziņos platformā "Facebook".

"Es ziņoju e-pastā, un ziņoju katru dienu Valsts policijas "Messenger" (sarakstes aplikācijā).

Viņi vienmēr pateica man paldies, informācija nodota, un kolēģi strādā. Tāpēc es vienmēr gaidīju, kad policija atbrauks un visu izdarīs.

Neviens no tiem visiem cilvēkiem netika noķerts, neviens no tiem 40 cilvēkiem, kas izgāja cauri," pauda raidījuma skatītājs.

Viņš arī piefiksējis, ka sociālajā platformā "Telegram" pastāv grupas, kurās dažāda veidu apreibinošās vielas piedāvā gluži vai kā konfektes. Metode esot pavisam vienkārša – pārdevēja kontā tiekot pārskaitīta prasītā summa un klients saņemot video, kas parāda, kur viņa pirkums ir paslēpts. Šādi slēpņi tad arī izveidoti skatītāja pagalmā un mājas tuvumā.

Policisti sociālajā tīmeklī turpinājuši pateikties par sniegto informāciju, bet reālas darbības neesot sekojušas, lai arī vērīgais iedzīvotājs bija nosūtījis pārdesmit videonovērošanas kameru fiksācijas ar pierādījumiem.

"Ja es būtu izmeklētājs, es sen jau būtu noķēris. Tās mazās zivtiņas jau visas būtu saķertas. Nevajag ieciklēties uz lielajām zivīm, ja ir vēl tūkstoši mazo zivtiņu, kas ir ļoti svarīgi," sprieda raidījuma skatītājs.

Policijas iecirknis dažu minūšu gājiena attālumā

Ironiski, taču policijas iecirknis no narkomānu apsēstās vietas atrodas vien 5 minūšu gājienā, taču gaidītās patrulēšanas un aizturēšanas izpalikušas. Vienu reizi gan likumsargi ieradušies, jo skatītājs nav izturējis un piezvanījis policijai, kad narkotikas pēkšņi bijušas nevis slēpņos, bet atklāti izliktas un visiem pieejamas. Tomēr, pēc viņa teiktā, "policija atbrauca, aizgāja apskatīties un vienkārši pagriezās un aizbrauca".

"4. studija" pārliecinājās, ka teju visi pagalma teritorijā esošie akmeņi un ķieģeļi ir tikuši pārcilāti. Zem viena no tiem tika atrasti kādas 18 gadus vecas meitenes dokumenti.  

VP skaidroja, ka viss, kas saistīts ar narkotikām un to izplatīšanu, esot slepens – izmeklēšanas interesēs. Par savām darba metodēm policija neatskaitīsies arī ziņotājam.

"VP izsaka pateicību par to, ka iedzīvotāji ziņo par dažādiem notikumiem, un sociālajos medijos iedzīvotāju iesūtītā informācija tiek ņemta vērā, un tā tiek nodota attiecīgajai pārvaldei vai nodaļai. Arī šajā gadījumā informācija uzreiz tika nodota tālāk, un arī šī persona tika aicināta vērsties policijā ar iesniegumu," norādīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Līga Dziļuma.

Ja vajadzīga tūlītēja reakcija, aicina zvanīt

Valsts policijā uzsvēra, ka

sociālajos tīklos saņemtā informācija ir būtiska, tomēr, ja runa ir par noziegumiem, kur nepieciešama tūlītēja reakcija, ziņotājam jāizmanto citas komunikācijas metodes:

"VP sociālajos medijos nav 24 stundas diennaktī, tādēļ gadījumos, kad nepieciešama tūlītēja palīdzība, esat aculiecinieks kādam likumpārkāpumam vai noziegumam, aicinām uzreiz ziņot pa tālruņa numuru 110. Tāpat var vērsties tuvākajā iecirknī ar iesniegumu vai parakstīt to elektroniski un sūtīt uz e-pastu [email protected]. Anonimitāte šajos gadījumos tiek garantēta."

VP apgalvoja, ka patlaban ar raidījuma "4. studija" skatītāja sniegto informāciju notiekot nopietns darbs, kā arī uzsvēra, ka sociālos tīklus likumsargi vairāk izmanto sabiedrības informēšanai,

tomēr tas nenozīmējot, ka ziņotāju sniegtā informācija netiks pamanīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti