Rīta Panorāma

Izsolē pārdoti Eltonam Džonam piederējuši priekšmeti

Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas Ukraiņu vidusskolas direktores vietnieku izglītības jomā Romānu Tilleri

Intervija ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču

Prezidents: Aptauja par kara Ukrainā iznākumu parāda Latvijas sabiedrības fragmentāciju

Aptauja, kas uzrāda trešdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskatu, ka Ukrainai jāpiekrīt kompromisiem, parāda ne tikai vēlmi pēc miera, bet arī atspoguļo Latvijas sabiedrības fragmentāciju un ilgstošas Krievijas propagandas ietekmi, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Divus gadus pēc tam, kad Krievijas izvērsa pilna apmēra iebrukumu Ukrainā, Latvijā veiktās SKDS aptaujas rezultāti liecina, ka katrs trešais jeb 34,3% iedzīvotāju drīzāk atbalstītu karadarbības pārtraukšanu, pat ja Ukrainai tās vārdā jāpiekrīt kompromisiem, vēstīja raidījums "Kas notiek Latvijā?".

Komentējot šo aptauju, Rinkēvičs pauda, ka aptaujās nelūkojas tikai uz kopējiem rādītājiem, bet rezultātus analizē arī detaļās.

"Bet, kad sākam skatīties, kā tas viss sadalās, tad mēs, protams, absolūti skaidri redzam, ka lielā mērā sabiedrības viedoklis atspoguļo arī mūsu fragmentāciju, Krievijas propagandas ietekmi, ilgstošu ietekmi," sacīja Rinkēvičs.

Vienlaikus prezidents norādīja uz cilvēku kopējo noskaņojumu: "Protams, visi grib mieru. Visi grib, lai būtu varbūt ne perfekts miers, bet kaut kāds kompromiss un raķetes nelidotu."

Rinkēvičs arī uzsvēra, ka savas uzvaras stratēģiju ir definējusi pati Ukraina.

"Tikai paši ukraiņi var slēgt mieru, ne mēs, lai ko mēs šeit domātu," viņš pauda.

Viņš atgādināja Ukrainas prezidenta paustos kritērijus: kontroles atgūšana pār visu Ukrainas teritoriju, agresora sodīšana un zaudējumu atlīdzība.

Tāpat politiķis brīdināja – ja Ukraina neuzvarēs un Krievijai tiks dota atelpa, tad karš atsāksies. "Jā, var likties, ka pamiers varētu būt kaut kas ļoti labs un varbūt pat ilgstošs. Bet atcerēsimies, kas notika pēc 2014. gada tā saucamās Minskas vienošanās, – pāris gadus bija zināms pamiers, lai gan Ukrainas austrumos īsta miera nebija un apšaudes, karadarbība turpinājās, un tad 2022. gadā nāca pilna mēroga iebrukums. No tāda viedokļa raugoties, mums jāturpina skaidrot, kāpēc nepieciešams atbalstīt Ukrainu, kāpēc neperfekts miers nav iespējams," sacīja Rinkēvičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti