Kariņš atvainojas visiem, kurus aizvainoja valdības lēmumi; kļūs par Saeimas deputātu

Ekspremjers, speciālo avioreisu dēļ ārlietu ministra amatu atstājušais "Jaunās Vienotības" politiķis Krišjānis Kariņš Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pirmdien, 15. aprīlī, atvainojās visiem, kurus aizvainoja valdības lēmumi.

Kariņš intervijā "Krustpunktā" pauda, ka vēlas izmantot šo iespēju un atvainoties "jebkuram un visiem, kuri jūtas aizvainoti" to lēmumu dēļ, kurus pieņēma viņa vadītā valdība gan Covid-19 pandēmijas laikā, gan arī pēc tam, kā arī visiem, kuriem viņš nepatīk.

"Es varu no sirds atvainoties, bet esmu darījis tikai to labāko, ko uzskatīju par tādu, kas mūsu valstij nepieciešams," sacīja Kariņš.

Tāpat jautāts, vai viņš izmantos iespēju tagad kļūt par Saeimas deputātu, jo viņš ir ievēlēts arī 14. Saeimā, Kariņš atbildēja: "Jā, tas ir secīgi."

Viņš arī apliecināja, ka lēmumu atkāpties no ārlietu ministra amata pieņēma pats.

Kariņš skaidroja, ka, lai "strādātu valdībā, vajadzīgs skaidrs, viengabalains atbalsts". To nevarot darīt, ja tiek mesta ēna uz valdības darbu, ka amatpersonas kaut ko grib ietekmēt. Vienīgais risinājums esot atkāpties.

Kariņš arī atzina, ka, jau atkāpjoties no premjera amata, "man tā doma jau bija skaidra, ka es savu lomu mūsu valsts politikā esmu nospēlējis. Šie 5 gadi, maigi izsakoties, bija ļoti nogurdinoši, prasījuši ļoti daudz no manis un ģimenes".

Pēc premjera amata atstāšanas viņš tomēr kļuvis par ārlietu ministru, jo nākamā valdības vadītāja viņu aicināja un viņš "gribēja palīdzēt jaunajai valdībai". Kariņš gan noliedza, ka būtu priecīgs par skandālu ar speciālajiem avioreisiem, kuru dēļ viņš atstāja ministra amatu, jo "kurš tad ir priecīgs par skandālu, bet skaidrs, ka [toreiz] man tā doma bija, ka, ja jau reiz jāveido jauna valdība, lai nākamais nāk un vada valdību, es esmu darbu padarījis, noeju malā".

KONTEKSTS:

Veicot bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo lidojumu revīziju, Valsts kontrole secinājusi, ka nelikumīgi no valsts budžeta izlietoti vismaz 221 566 eiro, bet vēl vismaz 323 688 eiro no Eiropas Savienības (ES) Padomes līdzekļiem izlietoti neekonomiski. Revīzijā gan nebija iespējams konstatēt konkrētus atbildīgos, kuri pieņēmuši lēmumus par speciālo lidojumu izmantošanu premjerministra un delegācijas ārvalstu komandējumos, tāpēc to vērtēs tiesībsargājošās iestādes.

Saistībā ar Kariņa lidojumiem uz dienesta pārbaudes laiku atstādināts Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tikmēr Valsts kanceleja, Valsts kontroles revīzijas publiskošanas dienā komentējot iesaistīto pušu atbildību, norādīja, ka izvēli par komandējuma vajadzībām nepieciešamo transportu ir izdarījis un pasūtījumu veicis tieši Ministru prezidenta birojs.

Kariņš iepriekš publiski uzsvēris, ka ir devies darba vizītēs un strādājis valsts interesēs, bet pats neiedziļinājās lidojumu organizēšanā, bet drīz pēc tam, kad Ģenerālprokuratūra sākusi un nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu finanšu līdzekļu izšķērdēšanu lielā apmērā saistībā ar Kariņa specreisiem, Kariņš demisionēja no ārlietu ministra amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti