Panorāma

Pieaug pārkāpumu skaits uz Latvijas-Baltkrievijas robežas

Panorāma

Panorāma

Latvijas Radio brīdina par vārda brīvības apdraudējumu

Arī Latvijas Televīzija pievienojas Latvijas Radio paustajām bažām par vārda brīvības apdraudējumu

"Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut." Šie vārdi ir citāts no Latvijas Radio Redakcionālās padomes paziņojuma. Šai vēstulei konceptuāli pievienojas arī Latvijas Televīzija, aicinot nepieļaut demokrātijas vērtību – vārda brīvības un mediju neatkarības – apdraudējumu.

Ir vairāki bīstami precedenti mediju vidē, apkopojot iemeslus atklātas vēstules publicēšanai, norāda Latvijas Radio galvenā redaktore Anita Brauna. Piemēram, Rīgas apgabaltiesas lēmums sodīt portālu "Tvnet" par nepienācīgu "precizitāti un neitralitāti", izmantojot vārdu "deportācija". Tāpat arī vēršanās pret pētnieciskās žurnālistikas centru "Re:baltica", kā arī sabiedrisko mediju uzraudzība, kontrole un gaidāmā diskusija par mediju redakcionālās neatkarības uzraudzības mehānismu.

Brauna norādīja – vēstulē vēl plašāk apkopotie procesi, kas pašlaik sabiedrībā notiek, rada pateicīgu fonu mediju neatkarības ierobežošanai.

"Šobrīd parādījušies kaut kādi temati, kaut kādi viedokļi, kas sabiedrībā jau diezgan plaši nav akceptējami vairāk.

Tikko paud kādu viedokli, kas neatbilst pamatstraumei, uzreiz kļūsti par pretvalstisku. Un tas vienkārši vairāk nav normāli.

Diskusija par būtiskiem jautājumiem kļūst sekla, mēs izslēdzam kaut kādus tematus, kaut kādus argumentus. Beigās vienā brīdī mēs varam attapties kaut kādā aizspogulijā, kurā nav nekāda sakara ar realitāti," pauda Brauna.

Kā vēl vienu bīstamību Brauna minēja pašcenzūru – žurnālisti sāk sevi cenzēt, lai piemērotos pamatstraumei.

Arī Latvijas Televīzijas galvenā redaktore Sigita Roķe norādīja – kolēģu vēstulē skartie jautājumi ir aktuāli, bažas ir klātesošas. Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome pievienojas Latvijas Radio Redakcionālās padomes publiskajā vēstulē paustajam.

"Mēs no Latvijas Televīzijas puses, pievienojoties Latvijas Radio, gribam atgādināt, ka sabiedriskie mediji, un ne tikai sabiedriskie mediji, ir ļoti būtiski fundamentālām vērtībām – demokrātijai, tam, kādā valstī mēs gribam dzīvot. Bez redakcionālās neatkarības, bez mediju autonomijas, bez visa tā, ko dara žurnālisti, ir ļoti grūti nodrošināt demokrātiju," uzsvēra Roķe.

Latvijas Radio norādījis, ka ar šo vēstuli vēlas pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka šādi procesi ir, ka ir apdraudējums fundamentālai demokrātijas vērtībai. Otra vēstules auditorija ir politiķi, kuri tiek aicināti ieklausīties profesionālos argumentos, pētījumos un auditorijas vajadzībās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti