Vairāki tūkstoši Sīrijas civiliedzīvotāju netiek drošībā

Vairāki tūkstoši sīriešu civiliedzīvotāju iestrēguši pagājušās nedēļas nogalē notikušo asiņaino sprādzienu apkārtnē. Cilvēku izvešana drošībā nenotiek, jo nemiernieki pieprasa no valdības cietumiem atbrīvot vairāk nekā 700 ieslodzīto kaujinieku.

Rašidinā, kur sprādzienos tika nogalināti vairāk nekā simt cilvēku, pašlaik atrodas aptuveni 3000 iedzīvotāju, kuri nespēj nonākt Asada režīma kontrolētajā teritorijā. Viņi nāk lielākoties no šiītu apdzīvotām vietām, kas nonākušas kauju krustugunīs, un cenšas reģionu pamest.

Pagājušajā nedēļā notikušo teroraktu sarīkoja pašnāvnieks, detonējot mīnētu auto. Līdz ar civiliedzīvotājiem bojā gāja arī vairāki viņus apsargājošie nemiernieku kaujinieki un humānās palīdzības organizāciju darbinieki. Aptuveni puse no bojāgājušajiem bija bērni.

Uzbrukuma raksturs liecina, ka teroraktu, visticamāk, sarīkoja "Daīš" jeb tā sauktās "Islāma valsts" kaujinieki, taču atbildību par to grupējums nav uzņēmies. 

Jau ziņots, ka 14.aprīlī četrās Sīrijas pilsētās, kuras ielenkuši prezidenta Bašara al Asada vai nemiernieku spēki, sākusies koordinēta civiliedzīvotāju un kaujinieku evakuācija. Ar Kataras un Irānas starpniecību panāktā vienošanās paredzēja kopumā 30 tūkstošu cilvēku evakuāciju.

Taču dienu vēlāk Alepo pievārtē netālu no vairākiem desmitiem autobusu, kuros atradās civiliedzīvotāji, eksplodēja ar sprāgstvielām piekrauta automašīna. Eksplozija skāra arī degvielas uzpildes staciju, tādējādi palielinot posta apmērus. 

3 komentāri
O jee...
Asada sabiedrotie Daeš turpina spridzināt mērenos opozīcionārus.
melnais humors
Krievi pateiks, ka mērenie paši sevi saspridzināja, lai ieriebtu Asadam un Putinam. Tāpat, kā paši sevi indēja ar zarīnu, lai saraudinātu Asadu. :-D
O jee...
Mērenie opozicionāri.
Pievienot komentāru
Jaunākie

Populārākie
Interesanti