Vācija kiberuzbrukuma gadījumā apsver dot atbildes triecienu

Vācijas drošības dienesti vēlas, lai kiberuzbrukuma gadījumā tie varētu veikt atbildes triecienu. Par to ziņo vairāki Vācijas plašsaziņas līdzekļi.

Vācijas Satversmes aizsardzības biroja vadītājs jau iepriekš ir atklāti brīdinājis, ka Krievijas hakeri var veikt uzbrukumu Vācijas datorsistēmām rudenī gaidāmo parlamenta vēlēšanu laikā. Kā zināms, līdzīgos uzbrukumos ASV Demokrātiskās partijas datorsistēmām Krieviju vaino arī ASV specdienesti.

Vācijas drošības dienesti jau ilgāku laiku ir satraukti par iespējamiem kiberuzbrukumiem rudenī gaidāmo parlamenta vēlēšanu laikā.

Tādēļ tie vēlas panākt, lai uzbrukuma gadījumā viņi varētu atbildēt ar līdzīgu rīcību. Vairāki Vācijas plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka pēc šīs valsts Satversmes aizsardzības biroja domām vairs nepietiek tikai ar pasākumiem tā dēvētās kritiskās infrastruktūras aizsardzībai. Lai apturētu uzbrukumu, ir nepieciešams veikt atbildes triecienu datorserveriem, kas uzbrūk.

Šāds pretuzbrukums būtu iespējams, piemēram, gadījumos, ja kāds mēģina paralizēt datorsistēmas, kas nodrošina elektrības piegādi, vai arī veikt vēl vienu uzbrukumu parlamenta datoriem, kā tas jau ir noticis 2015. gadā. Tāpat atbildes trieciens tiktu veikts tikai gadījumos, ja valsts, no kuras teritorijas notiek uzbrukums, nevēlas palīdzēt to apturēt.

Tomēr pagaidām šādai rīcībai vēl nav likumīga pamatojuma. Vācijas armija var rīkoties tikai gadījumos, ja notiek karam līdzīgs uzbrukums vai arī tad, ja kāds mēģina kaitēt vācu karaspēkam.

Tādēļ, kā ziņo mediji, Berlīne tagad plāno izstrādāt nepieciešamos likumus un noteikumus, kā arī veikt analīzi par to, kādu zināšanu speciālistus būtu japiesaista atbildes triecienu veikšanai.

Atsevišķi Vācijas politiķi noraida bažas par iespējamo iejaukšanos vēlēšanu procesā. Tomēr šīs valsts Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Hanss Georgs Māssens akcentē, ka pierādījumu par mēģinājumiem ietekmēt gaidāmās vēlēšanas un sabiedrisko domu kļūst arvien vairāk. Māssens to saista ar Vācijas stingro nostāju Ukrainas konfliktā.

Drošības dienesti arī neslēpj, ka visbiežāk aiz kiberuzbrukumiem, kā arī dezinformācijas stāv Krievijas hakeri, kuriem pavēles dod varas iestādes. Līdzīgus pārmetumus Maskavai izteica arī ASV drošības dienesti. Viņi ir pārliecināti, ka tieši Krievija stāv aiz uzbrukumiem demokrātu partijas datorsistēmām un šīs partijas kandidātes uz valsts prezidentes amatu Hilarijas Klintones e-pastiem.

Saistītie raksti
3 komentāri
Skalbe
Vai tad tiešam uzbruks asv ?
zabnis
Nez kam viņi dos to prettriecienu? soho rūteru botnetam? amplified uzbrukumu gadījumā "ļaunajam serverim"? ddos gadījumā noslogos vēl vairāk savas līnijas? FBI serveru end nodēm, ja redzēs ka toru izmanto? :D
Skalbe
Ja vacija dos prettriecienu kibernoziedzniekam krievijai ,varbut ari asv tapat uzbruks krievijas noziedzniekiem ?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti