Rīta Panorāma

Tapusi rokasgrāmata sabiedrības un ekonomikas attīstībai

Rīta Panorāma

Blanšeta un Binoša saņem prestižas aktiermākslas balvas

Zemestrīcē Turcijā un Sīrijā jau 33 tūkstoši upuru

Turcijā un Sīrijā turpinās glābšanas darbi pēc zemestrīcēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kopējais bojā gājušo skaits postošajās zemestrīcēs Turcijā un Sīrijā pieaudzis līdz 33 000. Turpinās glābšanas darbi, un notiek plašas diskusijas par šāda traģēdijas apmēra iemesliem.   

Turcijā zemestrīces upuru skaits pietuvojies 30 000, bet ievainoti aptuveni 90 000 cilvēku. Vēl joprojām izdodas atrast brīnumainā kārtā izdzīvojušos, taču to skaits kļūst aizvien mazāks.

Turcijas valdība pieņēmusi lēmumu par bojāto ēku demontāžu ar tehnikas palīdzību, jo cerība atrast izdzīvojušos tuvojas nullei. Šī iemesla dēļ valsti sāk pamest ārzemju glābēju komandas. 

Vienlaikus valstī izdoti vairāk nekā 130 aizturēšanas orderi par sagruvušo ēku būvniecības standartu neievērošanu, un lidostās aizturēti vairāki uzņēmēji. Varas iestādes, visticamāk, šādā veidā cenšas mazināt iedzīvotāju sašutumu.

Glābšanas darbi turpinās arī Sīrijā, taču tur lielākās problēmas rada iekšējais konflikts. Rietumvalstis nevēlas sadarboties ar autoritāro valsts vadītāju Bašaru al Asadu, savukārt Damaska liedz tiešas palīdzības piegādes nemiernieku kontrolētajiem rajoniem. Tomēr Pasaules Veselības organizācija ziņo par sarunām, kuru laikā esot saņemts solījums par vairāku robežšķērsošanas punktu atvēršanu.

Savukārt Eiropas Parlamenta deputāti pirmdien kopā ar Eiropas Komisiju spriedīs par Eiropas Savienības palīdzību pēc zemestrīcēm Turcijā un Sīrijā.  

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz pirmdienu, 6. februāri, notika spēcīga zemestrīce. Pēc ASV Ģeoloģijas dienesta datiem, zemestrīce, kuras stiprums bijis 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas, notikusi plkst. 4.17 pēc vietējā laika (3.17 pēc Latvijas laika). Tās hipocentrs atradies 17,9 kilometru dziļumā, bet epicentrs bijis 33 kilometrus uz ziemeļiem no Turcijas pilsētas Gaziantepas. 

Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.

Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents piektdien pirmo reizi atzina, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti