Pusdiena

Pusdiena 11.08.2017

Pusdiena

Eiropas valstis saplūcas saindēto olu dēļ; atrisinājumu meklēs arī Eiropas Komisija

Spānijā strauji pieaug imigrantu plūsma

Spānijā strauji pieaug imigrantu plūsma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Spānija jau drīzumā varētu apsteigt Grieķiju pa jūru ieceļojušo imigrantu skaita ziņā. Šādus datus publiskojusi Starptautiskā Migrācijas organizācija, norādot, ka kopumā gada laikā gandrīz uz pusi ir samazinājies pār Vidusjūru Eiropā ieceļojušo migrantu skaits. Savukārt nevalstiskās organizācijas brīdina, ka Spānijas rīcībā esošā infrastruktūra bēgļu uzņemšanai nav pietiekama.

Kopš gada sākuma Eiropas valstis pa jūru ir sasnieguši aptuveni 117 tūkstoši migrantu, no kuriem lielākā daļa jeb 83% par savu galamērķi izvēlējušies Itāliju, bet pārējie visai vienlīdzīgi sadalījušies starp Grieķiju, Kipru un Spāniju. Kā savā jaunākajā ziņojumā norāda Starptautiskā Migrācijas organizācija,

ieceļojušo bēgļu skaits salīdzinājumā ar šo pašu laika sprīdi pagājušajā gadā ir samazinājies vairāk nekā divas reizes.

Tā, piemēram, pērn Grieķijā pār jūru ieradās gandrīz 177 tūkstoši bēgļu, bet šogad vien 13 200.

Taču pilnīgi pretēju tendenci šogad ir piedzīvojusi Spānija, kur gada pirmajā pusē ieceļojuši personu skaits jau pārsniedzis 11 tūkstošus salīdzinājumā ar nedaudz vairāk kā 13 tūkstošiem visa pagājušā gada laikā kopumā.

Kā uzskata Starptautiskās Migrācijas organizācijas pārstāvis Džoels Millmans, šādas pārmaiņas, visticamāk, saistāmas ar to, ka ceļš uz Spāniju līdz pat pašai Marokai ir uzskatāms par drošu.

Daudzi no bēgļiem, kas dodas ceļā uz Eiropu, nāk no tādām Rietumāfrikas valstīm kā Senegāla, Gambija, Gvineja un Kotdivuāra. Taču, lai dotos uz Itāliju, ir nepieciešams šķērsot gan Sahāras tuksnesi, gan, kas ne mazāk svarīgi, konfliktu pārņemto un haosā grimstošo Lībiju. Ja Lībijā nelegālā cilvēku pārvadāšana notiek ļoti lielos apjomos un tiek izmantotas lielas un pārpildītas laivas, kurām ir cerība jau ļoti īsā laikā saņemt ārvalstu palīdzības organizāciju atbalstu, tad uz Spāniju ceļojošie peldlīdzekļi esot daudz mazāki un arī nedrošāki. Bieži vien šādiem peldlīdzekļiem nemanītiem izdodas piestāt Spānijas krastā, kur migranti vienkārši pamet laivu un bēg.

Pirms dažām dienām gaišā dienas laikā netālu no Kadizas izdevās nofilmēt vienas šādas gumijas laivas piestāšanu krastā. Kopumā, pastiprinātu policijas un krasta apsardzes veikto patruļu dēļ bēgļi tiek arvien biežāk piespiesti doties daudz tālākā un bīstamākā ceļā no Mauritānijas uz Kanāriju salām, taču arī ieceļošana pār Gibraltāru aizvien pieņemoties spēkā.

Spānijas civilās sardzes pārstāvji norādījuši, ka starp ieceļotājiem, kurus izdodas notvert, ir ļoti daudz mazgadīgu personu, bērnu un arī sieviešu stāvoklī, kam nav personu apliecinošu dokumentu. Šīs personas vēlāk tiek nogādātas migrantu uzņemšanas centros, kur tad arī tiek dota iespēja pieteikties patvērumam Spānijā.

Spānijas Sarkanais Krusts paziņojis, ka ir palielinājis šajos centros, īpaši Andalūzijas krastos, strādājošo personu skaitu. Taču nevalstiskā organizācija „Ārsti bez robežām” uzsver, ka Spānijas bēgļu uzņemšanas centri ir pārpildīti un tie joprojām nespēj tikt galā ar tik lielu ieceļotāju skaitu.

Migranti regulāri cenšas iekļūt arī Spānijas kontrolētajās teritorijās Marokā – Seutā un Melillā –, gan izmantojot ūdens motociklus, gan sauszemes ceļus un cenšoties pārvarēt izveidotās aizsargsienas. Vietējās varas iestādes nolēmušas vairāk nekā uz nedēļu slēgt robežu tirdzniecībai, lai apsargi lielāku uzmanību varētu pievērst tieši aizsargsienu uzraudzīšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti