Sociālisti cer uzvarēt parlamenta vēlēšanās Albānijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šodien, 25.jūnijā, Albānijā notiek parlamenta vēlēšanas, kuras rūpīgi vēro arī Rietumu eksperti. Albānija, kas ir NATO dalībvalsts un vēlas arī pievienoties Eiropas Savienībai, joprojām cīnās ar ievērojamu korupciju un bezdarbu. Taču valsts cer jau šā gada nogalē sākt sarunas par pievienošanos Eiropas Savienībai. Albānijas karavīri arī piedalās NATO izveidotajā kaujas grupā Latvijā.

Balkānu valsts Albānijas balsstiesīgie iedzīvotāji šodien dodas pie vēlēšanu urnām. Vietējie politiķi un arī Rietumu eksperti šo mirkli ir nodēvējuši par būtisku pagriezienu valsts dzīvē. „Vai nu mēs nostiprināsim savu vietu pie sarunu galda, vai arī paši ar troksni būsim aizcirtuši durvis,” tā izteicies pašreizējais premjerministrs 52 gadus vecais sociālists Edi Rama, kurš cer uz atkārtotu pārvēlēšanu un atbalsta valsts iestāšanos Eiropas Savienībā.

Uzvara tiek prognozēta valdošajai Sociālistu partijai, kuru pārstāv premjerministrs Edi Rama. Viņš cer saglabāt amatu, lai varētu veikt juridiskās reformas un cīnīties ar ilgstošo korupciju, kas nepieciešams valsts virzīšanai uz dalību Eiropas Savienībā.

Patlaban Ramas sociālisti un opozīcijā esošie demokrāti pēc ilgiem strīdiem ir slēguši vienošanos, ka strādās kopā, lai panāktu Albānijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Tas arī būtiski mainījis priekšvēlēšanu kampaņas toni, kas šoreiz bijis daudz piezemētāks un atturīgāks, mazāk publisku mītiņu, kas līdz šim Albānijā ir ļoti populāri.

Nedaudz mazāk balsu varētu ieņemt opozīcijā esošā Demokrātiskā partija, kuras premjera kandidāts Lulzims Bašā apsūdz valdību vājā cīņā pret narkotiku tirdzniecību un organizēto noziedzību, kas arī ir šķēršļi valsts dalībai Eiropas Savienībā. Abas partijas paziņojušas, ka cīnīsies par valsts iestāšanos ES.

 Taču, lai gan sabiedriskās domas aptaujas norāda uz sociālistu pārsvaru, vēl nav zināms, vai viņi spēs iegūt pārliecinošu vairākumu un saglabāt premjerministra krēslu.

Valstij joprojām ir daudz grūtību un izaicinājumu –  to vidū arī korupcija un bezdarbs, kas ir 14 procentu liels.

Albānijā, kurā dzīvo teju 3 miljoni iedzīvotāju, ievēlēs 140 parlamenta deputātus, un par šo iespēju cīnīsies18 partiju un politisko grupu, bet vēlēšanu norisi uzraudzīs vismaz 300 starptautisko novērotāju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti