Jaunais gads jau sagaidīts Austrālijā. Cilvēku tūkstoši Sidnejā pulcējās pie televizora ekrāniem un klātienē, lai vērotu krāšņo uguņošanu uz un pie Ostas tilta, kas ilga desmit minūtes. Gaisā tika izšauts vairāk nekā 100 000 pirotehnikas vienību. Sidnejas amatpersonas norādījušas, ka Covid-19 pandēmijas ietekme joprojām ir jūtama, taču pauda cerību, ka svētki sniegs vismaz nelielu atvieglojumu no tiem izaicinājumiem, ar kuriem cilvēki saskārušies pēdējo gadu laikā. Arī Jaunzēlandes pilsētā Oklendā, kas bija viena no pirmajām lielajām pilsētām, kas sagaidīja 2023. gadu, cilvēki varēja vērot uguņošanu. Pirms Jaunzēlandes, Jaungadu sagaidīja arī Klusā okeāna salu valstiņa Kiribati.
Tikmēr Ziemeļamerikā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Ņujorkas Taimskvērā pirmo reizi pēdējo divu gadu laikā Jauno gadu varēs sagaidīt tikpat daudz cilvēku, cik tas bija ierasts pirms pandēmijas. Ierobežojumu laikā Taimskvērā varēja pulcēties ne vairāk kā 15 000 cilvēku, taču šogad svinības notiks bez ierobežojumiem. Savukārt Maskava atcēlusi savu tradicionālo uguņošanu pēc tam, kad mērs Sergejs Sobjaņins lūdza iedzīvotājus balsot par to, kā atzīmēt šo notikumu.
Kamēr citviet pasaulē gaisu pāršalc līksmas gaviles un uguņošanas dārdi, Ukrainā dzirdami sprādzieni un trauksmes sirēnas. Kā iepriekš tika pieļauts, Krievija arī svētku dienā īstenojusi vēl vienu raķešu triecienu Ukrainas teritorijā, un gaisa trauksme tika izsludināta visos Ukrainas apgabalos. Kijivas kara administrācija ziņo, ka viena no krievu raķetēm trāpījusi viesnīcā Pečerskas rajonā, bet Solomjanskas rajonā no raķetes atlūzām cietusi kāda privātmāja. Cietusi arī koncertzāle "Ukraina", kur parasti gada nogalē tiek rīkoti bērnu pasākumi. Ziņas par postījumiem saņemtas arī no citiem pilsētas rajoniem. Kijivā gājis bojā vismaz viens cilvēks, bet vēl vairāk nekā piecpadsmit ievainoti. Starp cietušajiem ir arī kāds japāņu žurnālists. Bez elektroenerģijas pašlaik ir aptuveni 30% galvaspilsētas iedzīvotāju. Ziņas par sprādzieniem saņemtas arī no Vinnicas, Mikolajivas, Zaporižjas un Hmeļnickas apgabaliem. Vairākos attēlos un videomateriālos Telegram lietotnē redzams liels daudzums baltu svītru gaisā, kas parādījušās aiz raķetēm, kas izšautas no Kaspijas jūras.
Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs paziņojis, ka krievi sestdien uz Ukrainu izšāvuši vismaz 20 raķetes, no kurām 12 notriekuši ukraiņu zenītartilēristi. Sešas no raķetēm notriektas virs Kijivas.
Šodien notikusi arī kārtējā karagūstekņu apmaiņa. Ukraina atguvusi 140 cilvēkus – to vidū ir gan ievainotie, gan arī Mariupoles un Čūsku salas aizstāvji un karavīri, kas gūstā nonākuši cīnoties pie Bahmutas.
Kā atklājis Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks, Ukrainā atgriezies arī "Azovstaļ" aizstāvju suns – pitbulterjers Adidas. Suni saņēma gūstā kopā ar "Azovstaļ" aizstāvjiem un Krievijā bija uzdāvinājuši Ramzanam Kadirovam, Čečenijas līderim, bet nu Adidas atgriezies Ukrainā.
Šovakar gaidāma Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska Jaungada uzruna. Pirms tās viņš "Telegram" vietnē ievietoja vairākas fotogrāfijas no frontes, un pauda pārliecību, ka Ukraina atbrīvos savu zemi, uzvarēs šo karu, kā arī atjaunos brīvību un drošību visiem ukraiņiem.
KONTEKSTS:
24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.
Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.