Galēji labējie spēki apvienojas EP vēlēšanām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 6 mēnešiem.

Francijas un Nīderlandes galēji labējo politisko partiju līderi savienojuši spēkus gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, lai veidotu ietekmīgi eiroskeptisku spēku. Tā priekšgalā ir  Francijas Nacionālās frontes vadītāja Marina Lepēna un Nīderlandes Brīvības partijas galva Gērts Vīlders. Abi politiķi uzskata, ka Eiropa līdz šim bijusi pārāk toleranta pret islāmu un imigrantiem.

Francijas Nacionālās frontes vadītāja Marina Lepēna un Nīderlandes Brīvības partijas galva Gērts Vīlders tikušies jau otro reizi, šoreiz Nīderlandē, Hagā, un vienojušies par jaunu ēru, kā atņemt Briselei varu kontrolēt nacionālās valstis un to robežas. Abi ir vienisprātis, ka Eiropas Savienība ir pārāk toleranta pret islāmu un imigrantiem, un jaunajai aliansei plāno piesaistīt arī citus politiskos spēkus no vairākām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Gērts Vīlders sacījis, ka ir pēdējais laiks atbrīvot Eiropu no Briseles monstra, savukārt Lepēna uzsvērusi, ka tie laiki, kad patriotiskās partijas bijušas sadalītas, ir pagājuši.

„Mēs gribam saviem cilvēkiem atdot brīvību. Mēs gribam savām valstīm atdot suverenitāti. Ar šīm divām lietām pilnīgi pietiek, lai attaisnotu faktu, ka šodien esam te un vēlamies strādāt kopā," skaidro Lepēna.

Francijas Nacionālās frontes vadītāja Marina Lepēna bija viena no populārākajām kandidātēm pēdējās Francijas prezidenta vēlēšanās, programmas priekšplānā izvirzot cīņu ar imigrāciju. Saskaņā ar jaunākajām aptaujām, viņas vadītajā partija patlaban gūst vislielāko sabiedrības atbalstu, gatavojoties pavasarī gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Sabiedrības atbalsts turpina augt arī Gērta Vīldersa vadītajai Brīvības partijai Nīderlandē.

Arī kopumā aptaujas maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās prognozē visai labas izredzes eiroskeptiķiem, tā kā Eiropas Savienība joprojām cīnās ar krīzes ietekmi, kas ir laba augsne pret Eiropas ideju vērstajām partijām. Taču, cik daudz citu politisko spēku būs gatavi pievienoties Vīldersa un Lepēnas blokam, paliek atklāts jautājums. Viens no skaļākajiem eiroskeptiskajiem spēkiem - Lielbritānijas Neatkarības partija, kuras pārstāvis Naidžels Faridžs ir arī Eiropas Parlamenta deputāts -, pagaidām neesot izteikusi interesi par pievienošanos jaunajai idejai. Taču, iespējams, blokam varētu pieslēgties tādi galēji labēji un eiroskeptiski spēki kā  Austrijas Brīvības partija, Itālijas „Ziemeļu līga", Beļģijas „Vlaams Belang" jeb „Flāmu intereses", Zviedrijas „Demokrāti" un Dānijas Tautas partija.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 2014., tātad nākamā gada maija nogalē, un ievēlēšanas gadījumā, lai izveidotu jaunu politisko grupu un nevis pieslēgtos jau esošajām, eiroskeptiskajiem politiķiem vajadzēs piesaistīti vismaz 25 citus deputātus no vismaz septiņām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas, protams, ļaus arī baudīt visas parlamentāriešu priekšrocības - saņemt parlamenta piemaksas, iegūt savu biroju un asistentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti