Apšaudē Parīzes centrā nogalināts policists; «Daīš» uzņemas atbildību

Francijas galvaspilsētā Parīzē 39 gadus vecais uzbrucējs ceturtdien, 20.aprīlī, vakarā Elizejas laukos atklājis uguni uz policistiem, nogalinot vienu likumsargu un ievainojot vēl trīs cilvēkus, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Francijas policija ziņo, ka šāvējs vēlāk nogalināts.

Iekšlietu ministrijas pārstāvis paziņojis, ka uzbrukums bijis vērsts pret policijas darbiniekiem. Uzbrucējs novietojis savu automobili iepretim policijas automašīnai, atklājis uguni. Pēc tam šāvējs mēģinājis kājām aizbēgt no notikuma vietas, turpinot šaušanu. Uzbrucējs savainojis vēl divus policistus, līdz drošības spēki viņu nošāvuši, vēsta BBC.

Uzbrukumā tika nopietni ievainoti divi policisti, un ievainojumus guvusi arī viena ārvalstu tūriste, paziņoja pretterorisma prokurors Fransuā Molēns.

Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka viņš ir pārliecināts – uzbrukums "saistīts ar teroristiem". Saistībā ar notikušo uzsākta pretterorisma izmeklēšana, ziņo BBC.

Atbildību par uzbrukumu, kas noticis trīs dienas pirms Francijas prezidenta vēlēšanām, dažu stundu laikā uzņēmās džihādistu grupējums "Islāma valsts".

Izmeklētāji piektdienas rītā Parīzes austrumu piepilsētā Šelā veica kratīšanu mājoklī, kur dzīvojis 39 gadus vecais uzbrucējs Karims Šeurfi, kuram ir krimināla pagātne. Policija jau iepriekš viņu bija aizturējusi aizdomās par nodomiem nogalināt policistus, tomēr pierādījumu trūkuma dēļ nolēma viņu atbrīvot.

Varas iestādes mēģina noskaidrot, vai šāvējam varētu būt palīdzējuši "viens vai vairāki cilvēki", reportieriem notikuma vietā sacīja Iekšlietu ministrijas preses sekretārs.

"Daīš" paziņojumu par atbildības uzņemšanos publicēja šī grupējuma mediju atzars "Amaq". Paziņojumā par uzbrukumu "Parīzes sirdī" minētais šāvēja segvārds Abu Jusufs al Beldžiki norāda, ka viņš bijis no Beļģijas un viņam ir kāda saistība ar "Islāma valsts" ekstrēmistiem.

Divi policijas ierēdņi paziņoja BFM-TV, ka uzbrucējs bijis Francijas specdienestiem zināms ekstrēmists. Pretterorisma prokurori ir sākuši šī uzbrukuma izmeklēšanu.

Parīzē populāro iepirkšanās ielu, kas ierasti ir pilna ar tūristiem un pilsētas iedzīvotājiem, policija ir norobežojusi, tāpat ir slēgtas apkaimē esošās metro stacijas, ziņo AFP.

Apšaude Parīzes centrā notikusi trīs dienas pirms Francijas prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka šī apšaude Parīzē "izskatās pēc vēl viena terorakta", un izteica līdzjūtību Francijas tautai ASV vārdā.

21 komentārs
..
"uzbrucējs bijis Francijas specdienestiem zināms ekstrēmists" Nu lūk - atkal tas pats, ko jau rakstīju pie pēdējiem trim rakstiem par teroraktiem - atkal un atkal vaininieks ir bijis jau agrāk tiesāt vai policijas redzeslokā bijis recidīvists. Te pat nav nekāda sakara ar imigrantiem, šis pajolis ir bijis EU iedzīvotājs jau ilgu laiku. Te drīzāk jautājums par to, vai šādi potenciāli bīstami radikālisti nav jāizolē jau preventīvi?
O jee...
Ā, nē, atvainojos, Vācijā nupat musulmanis Sergejs no Krievijas spridzināja autobusu ar futbolistiem.
O jee...
Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Vācijā... Kaut kā mierīgāk, nē?
O jee...
Čehijā, Polijā, Ungārijā, Itālijā... Kaut kā mierīgāk, nē?
O jee...
Kolēģi, preventīvi Jūs varat aiziet pārbaudīt savu prostatu. Diemžēl Rietumu demokrātija nav Krievija, kur "preventīvi" var iespudēt pilnīgi visus nevēlamos, aizdomīgos un ne tā uz ne to paskatījušos :)
Idiotismu korektoram idiotam.
Bildē ir idiotismu korektora portrets http://i.imgur.com/c4jt321.png
idiotismu korektors
Daeš cīnās pret nodokļu maksātāju un vergu darbaspēka aizplūšanu. Daeš ir aktīvākie cīnītāji pret bēgļiem un Eiropas vēlmi sniegt bēgļiem patvērumu. Daeš priecājas par katru radikalizēto nemusulmani, kurš ir gatavs noticēt Daeš propagandai, ka visi musulmaņi, bēgļi ir teroristi un izplatīt bailes un naidu pret musulmaņiem, bēgļiem.
idiotismu korektors
Šāvējam nav nekāda sakara ar bēgļiem. Šāvējs ir kriminālnoziedznieks, kurš ES dzīvo legāli.
mmm
Kur tad ir problēma, lai pārbaudītu cilvēkus ko laiž iekšā? Varbūt personas, kas pārkāpj nelegāli robežu nevajag uzņemt?
idiotismu korektors
Kāds tad ir jūsu Daeš noteiktais muldēšanas mērs, kuru pārkāpjot Daeš sāk teroraktus un slepkavošanu?
korektoram welkamistam
Var jau muldēt, bet nu ar mēru...
mmm
Valdošo politisko spēku vieglprātīgās migrācijas politikas sekas.
...
Pirms britu referenduma arī bija gadījums, kad palicēju kampaņas laikā tika nogalināta politiķe. Toreiz gan slepkava bija vietējais nacionālists, kurš kliedza "Lielbritānija vispirms", līdz ar to arī tas palika bez īpašas ievērības. Ja migrāciju un islāmu piešūt nevar, tad ko tur vairs daudz ņemties – tā gadās.
Lepēna (un līdzīgie) gavilē
Jo katrs terora akts uzreiz palielina izredzes uz uzvaru. Es jau brīnījos, ka vēlēšanas tūlīt jau klāt, bet pēdējā laikā nekas jauns vēl nebija noticis.
idiotismu korektors
Daeš nav reliģija.
idiotismu korektors
Spridzinātājs nav reliģija.
O jee...
Protams, ka nav! Spridzinātāji ir muslimi.
O jee...
Relidžion of pīsss
Ufo
Ko atkal intelektuālis no plebej cūkkūts.
..
Es jau agrāk rakstīju, ka mūsu vienīgā cerība un Eiropas glābējs ir Putins, kurš pat ir gatavs maksāt naudu Lepenai un citiem neonacistiem un panāca Trampa ievēlēšanu, lai cīnītos pret welkamistiem, multikulturālistiem, demokrātiju, tiesiskumu, cilvēktiesībām, vārda brīvību un citā liberastu sērgas vērtībām.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti