Samoilovs/Šmēdiņš Austrijā sasniedz pludmales volejbola «Major» turnīra pusfinālu

Latvijas pludmales volejbola līderi Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien Austrijas pilsētā Klāgenfurtē uzvarēja otrajā spēlē Pasaules tūres "Major" sērijas turnīra izslēgšanas kārtā un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, kur arī bija pārāki trijos setos un turpinās cīņu par godalgām, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas dueta iekļūšanu pusfinālā)
Turnīra galvenie favorīti Samoilovs/Šmēdiņš vietu pusfinālā nodrošināja ar uzvaru 2:1 (17:21, 21:15, 15:10) pār Nīderlandes duetu Aleksandru Brouveru/Robertu Mēvsenu, kuri bija izlikti ar otro numuru. Svētdien pusfinālā Samoilova/Šmēdiņa pretinieki būs ar trešo numuru izliktie kanādieši Haims Šalks/Bens Sekstons, ar kuriem būs jātiekas arī Riodežaneiro olimpiskā turnīra pirmajā spēlē.

Iepriekš spēlē par vietu ceturtdaļfinālā Latvijas pāris ar 2:1 (22:24, 21:16, 15:9) bija pārāks par Polijas duetu Gžegožu Fijaleku/Mariušu Prudelu.

Pirmajā izslēgšanas kārtā Latvijas spēcīgākais pāris piektdien pārspēja austriešus Aleksandru Hūberu/Robinu Zeidlu (2:0).

Iepriekš grupā Samoilovs/Šmēdiņš uzveica itāliešus Andreu Tomatisu/Davidi dal Molinu (2:0) un bija pārāki par Vācijas pāri Kaju Matisiku/Aleksandru Valkenhorstu (2:1). Grupu kārtas izskaņā Latvijas olimpiskais duets piekāpās krieviem Oļegam Stojanovskim/Artjomam Jarzutkinam (1:2).

Izslēgšanas turnīrā tika katras grupas trīs spēcīgākās komandas, turklāt grupu uzvarētāji uzreiz nodrošināja dalību otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža izslēgšanas pirmajā kārtā zaudēja krieviem Konstantīnam Semjonovam/Vjačeslavam Krasiļņikovam un turnīru pabeidza dalītā 17.vietā.

Pļaviņš/Regža grupu kārtā zaudēja mājiniekiem Martinam Ermakoram/Moricam Prištaucam-Telsnigam (1:2), uzvarēja Džošu Binstoku/Semu Šahteru (2:1), bet grupu kārtas noslēgumā piekāpās vēl vienam Kanādas duetam Šalkam/Sekstonam (0:2).

Jau vēstīts, ka Aleksandrs Solovejs/Toms Šmēdiņš trešdien nepārvarēja kvalifikāciju, bet otrdien viņi uzveica Tomu Benjavu/Armandu Āboliņu valstu kvotas spēlē par iekļūšanu kvalifikācijā.

Samoilovam/Šmēdiņam Austrijā ir pēdējais turnīrs pirms starta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Aleksandra Samoilova jaunākais brālis Mihails Samoilovs pārī ar Kristapu Šmitu svētdien Kiprā spēlēs U-19 pasaules čempionāta pusfinālā.