Apes mototrasē aizvadīta 50. Vaidavas kausa izcīņa motokrosā

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Latvijas čempionāts pludmales volejbolā "Depo Open 2023"

Par Baltijas čempioniem pludmales volejbolā kronē Pļaviņu/Toču. Aizraujošākās epizodes

Liepājas pludmalē svētdien noslēdzas Baltijas čempionāts pludmales volejbolā, kur par čempioniem vīru konkurencē tika kronēti titulētie Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Tikmēr dāmu konkurencē Latvijas pludmales volejbolistēm pie medaļām tikt neizdevās.

Cīņā par Baltijas čempionāta zeltu devās igauņi Dmitrijs Korotkovs/Urmass Pīks pret Latvijas duetu Mārtiņu Pļaviņu/Edgaru Toču. Intrigas pilnā spēlē ar 2-0 (22:20, 21:19) uzvarēja Pļaviņš/Točs.

Apbalvošanas ceremonija

Cīņa iesākās ļoti līdzvērtīgi - pretinieki nerespektēja titulēto Latvijas duetu, un liels atrāviens neizdevās. Seta vidū atrāviens jau bija četri punkti, taču seta noslēgumā igauņi sāka deldēt starpību. Intriga līdz pēdējam punktam - Pļaviņa kļūda ļāva rezultātam izlīdzināties pie 20:20. Tomēr Latvijas duetam izdevās uzvarēt pirmo setu ar 22:20.

Zelta fināls vīriešiem

Otrā seta ievadā Pļaviņš/Točs ātri izvirzījās vadībā, un turpinājumā neapturami turpināja kāpināt starpību. Taču lielo starpību strauji samazināja pretinieki, gūstot vairākus punktus pēc kārtas un apdraudot droši prognozēto uzvaru. un atkal tikai divu punktu starpība, bet uzvara Pļaviņam/Točam.

Intervija ar Baltijas čempioniem

Pļaviņš pēc spēles slavēja pretiniekus, norādot, ka igauņi nav padevušies nevienu brīdi, pat pie liela pārsvara. Savukārt Točs atzina, ka Latvijas duets, uzaudzējot pārsvaru, spēlēja uz tādu kā pusslodzīti, bet ar šo pretinieku tā nedrīkstēja.

Zelta fināls dāmām

Zelta godalgu dāmu konkurencē Baltijas čempionātā izcīnīja igaunietes Helēna Hollasa/Līsa Remelga, kuras ar 2-0 (21:14, 21:16) uzvarēja lietuvietes Rugili Rudzinskaito/Gerdu Rudzinskaiti. Pārliecinoši ar 21:14 pirmajā setā pārāks bija Igaunijas duets. 21:16 - un arī uzvara otrajā setā igaunietēm.

Intervija ar Baltijas čempionēm

Priecīgas par uzvaru bija Helēna Hollasa/Līsa Remelga. Viņas atzina, ka patīk spēlēt Latvijā. Uz jautājumu, kādēļ čempionātā daudz lietuviešu atbalstītāju un nav igauņu fanu, meitenes norādīja, ka no Igaunijas līdz Liepājai ir gana tāls brauciens, tādēļ atbalstītāju trūkums neesot nekāds pārsteigums.

Vīru konkurencē cīņā par bronzu cīnījās divi Latvijas dueti – Mihails Samoilovs/Aleksandrs Samoilovs pret Arda Daniela Bedrīša/Artūra Rinkeviča duetu. Brāļi Samoilovi pārliecinoši ar 2-0 (21:17, 21:15) uzvarēja Bedrīti/Rinkeviču.

Bronzas fināls vīriem

Jaunizveidotais brāļu Samoilovu duets, protams, izraisīja vislielāko interesi, bet pirmā seta ievadā vadībā izvirzījās Bedrītis/Rinkevičs. Pārsvars gan ātri tika sadeldēts, un brāļi izvirzījās vadībā. Pie 11:11 rezultāts gan bija izlīdzināts. Ar 21:17 pirmajā setā pārāki bija Samoilovi.

Arī otrajā setā brāļi Samoilovi ātri izvirzījās vadībā, un ar 21:15 pārliecinoši arī uzvara otrajā setā un arī visā spēlē.

Intervija ar brāļiem Samoiloviem

Pēc uzvaras Aleksandrs Samoilovs atzina, ka pusfinālā spēle nevedusies, bet bronzas finālā spēle bijusi laba – skatītāji varējuši redzēt kvalitatīvu pludmales volejbolu. Abi brāļi ļoti reti pat trenējušies kopā, un nepieciešams laiks, lai pieslīpētos.

Kamēr Jānis Šmēdiņš atjauno sportisko formu, Aleksandrs gribēja uzspēlēt, un Mihails piekritis. Bet, vai šis duets būs redzams arī turpmāk, pagaidām vēl esot pāragri prognozēt. Vismaz nākamos turnīrus Aleksandrs aizvadīs kopā ar Šmēdiņu.

Cīņā par bronzas medaļām sieviešu konkurencē cīnās Beāte Liepājniece/Annija Ozoliņa un lietuviešu duets Ieva Vasilauskaite/Jekaterina Kovalskaja. Par uzvarētājām ar 2-0 (21:19, 21:15) kļuva Lietuvas duets.

Bronzas fināls dāmām

Visai vējainā laikā pirmā seta sākums bija līdzvērtīgs. Seta vidū lietuvietēm izdevās nedaudz izvirzīties vadībā. Cīņa par uzvaru setā saglabājās līdz pat pēdējām sekudnēm, tomēr pārākas bija lietuvietes, 19:21 ar šādu rezultātu setu zaudēja latvietes.

Otrā seta sākumā Latvijas duets izvirzījās ar trim punktiem vadībā, taču lietuvietes visai ātri sadeldēja deficītu, un pie 10:10 intriga atjaunojās. Lietuvietes gan sasparojās tik ļoti, un Lietuvas komanda izvirzījās vadībā jau ar sešu punktu starpību, un uzvara ar  21:15.

Pēc zaudējuma bronzas finālā Beāte un Annija sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka duets cīnās, taču kaut kas neizdodas līdz galam.

Intervija ar Beāti Liepājnieci un Anniju Ozoliņu

Šogad šis Latvijas duets vēl nav kāpis uz goda pjedestāla. Beāte un Annija atzina, ka pērn, kad izdevās gūt godalgu ražu, iespējams, palīdzēja treniņi kopā ar puišiem, kas varētu būt palīdzējis attīstīt reakcijas ātrumu. Šosezon duetam tādas iespējas nav.