Eiropas Sudraba līga volejbolā vīriešiem. Fināls. Latvija - Ungārija. Tiešraide

Volejbols

Eiropas Sudraba līga volejbolā vīriešiem. Fināls. Ungārija - Latvija. Tiešraide

Eiropas volejbola Sudraba līgas spēles Latvija - Austrija epizodes

Latvijas volejbolisti vēlreiz pieveic austriešus, iekļūst Eiropas Sudraba līgas finālā. Svarīgākie notikumi

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Jelgavā ar 3:0 uzvarēja Austrijas valstsvienību atbildes spēlē Eiropas Sudraba līgas pusfinālā un turpinās cīņu par titulu.

Abu komandu pirmajā spēlē Austrijā latvieši Jāņu dienā izcīnīja pārliecinošu uzvaru 3:0. Līdz ar to atbildes spēlē vēl pirms tās noslēguma Latvijas izlase jau nodrošināja vietu finālā. Arī finālā paredzētas spēles izbraukumā un mājās, komandām tiekoties 6. un 9. jūlijā.

Par otrajā pusfināla mačā labāko Latvijas izlasē nosauca Renāru Paulu Jansonu, kurš uzvarētāju sastāvā bija rezultatīvākais ar 13 punktu guvumu.

Saruna ar Renāru Paulu Jansonu

Latvijas izlase paturēja prātā trenera norādes labi aizvadīt visu spēli, neraugoties uz rezultātu, tomēr pēdējā setā neizdevās noturēt koncentrēšanos augstākajā līmenī, intervijā Latvijas Televīzijā pēc uzvaras teica Jansons. Viņš gan uzsvēra, ka komandas sniegums kopumā ir jūtami uzlabojies.

Pirmā seta epizodes

Pēc viļņveidīga abu komandu snieguma mača sākumā Latvijas izlase pirmā spēja nostabilizēties un izvirzījās drošākā vadībā 11:6. Tuvojoties seta izskaņai, mājiniekiem bija sešu punktu pārsvars (20:14), taču austrieši parūpējās par spraigāku galotni. Līdzko rezultāta starpība saruka līdz trim punktiem (20:17) Latvijas izlases galvenais treneris Mihals Gogols pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, kas palīdzēja laukuma saimniekiem sakoncentrēties un nodrošināt uzvaru setā 25:19.

Otrā seta epizodes

Veiksmīgi ar 4:0 mājinieki sāka otro setu, un pat neilga neveiksmju sērija neliedza Latvijas volejbolistiem izvirzīties vadībā 14:8. Rezultatīvi darbojoties uzbrukumā un blokā, laukuma saimnieki palielināja pārsvaru līdz septiņiem punktiem (18:11), un epizodiskas austriešu rezultatīvākas sērijas neliedza Latvijas izlasei nodrošināt uzvaru setā 25:21.

Jau nodrošinājuši vietu finālā, Latvijas volejbolisti trešajā setā pirmo reizi nonāca iedzinējos (5:6), taču ātri atguvās. Mājinieki iekrāja piecu punktu pārsvaru (14:9) un noturējās vadībā arī seta galotnē, neraugoties uz plašākām spēlētāju maiņām un zaudētu piecu punktu sēriju pirms Kristapa Šmita pēdējā rezultatīvā uzbrukuma. Pēdējā setā latvieši bija pārāki ar 25:23.

Saruna ar Mihalu Gogolu

Treneris Gogols pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka aplami būtu mēģināt iet vieglāko ceļu, domājot par vienkāršāko veidu iekļūšanai finālā. Gogols no savas komandas gaidīja maksimālu atdevi jau mačā pirmajās izspēlēs. Tomēr katra spēle ir atšķirīga un jārēķinās, ka pretinieki pēc zaudējuma būs izdarījuši secinājumus, piebilda treneris.

Vietu pusfinālā Gogola vadītā Latvijas izlase nodrošināja ar uzvaru grupas turnīrā, kur pa divām reizēm pārspēja Fēru salu un Kipras volejbolistus.

Otra pusfināla pirmajā spēlē Kipras valstsvienība trešdien mājās ar 3:1 pieveica Ungārijas izlasi. Atbildes spēle Ungārijā notiks sestdien, 1. jūlijā.

Eiropas līgā startēja 18 valstsvienības, kas vēlējās vasarā iekrāt starptautisku spēļu pieredzi. Spēcīgākajā Zelta līgā 12 valstsvienību konkurencē uzvarēja Turcija, bet Latvijas pārstāvētajā Sudraba līgā pieteicās sešu valstu izlases.