Latvijas volejbolisti uzveic austriešus pirmajā spēlē Sudraba līgas pusfinālā. Galvenie notikumi

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien viesos Grācā ar 3:0 pārliecinoši uzvarēja Austrijas valstsvienību pirmajā spēlē Eiropas Sudraba līgas pusfinālā. Komandu, kas iekļūs finālā, noteiks divu spēļu summā, atbildes maču abām vienībām aizvadot 28.jūnijā Jelgavā.

Uzvarētājiem 15 punktus guva Atvars Ozoliņš, 14 punktus pievienoja Renārs Pauls Jansons, bet 13 punkti bija Kristapa Šmita rēķinā.

Pirmā seta epizodes

Abas komandas piesardzīgi darbojās spēles sākumā, tomēr Latvijas izlase pieļāva mazāk kļūdu un pirmā seta vidū izvirzījās vadībā 15:9. Austrieši vēl sasparojās un, gūstot trīs punktus pēc kārtas, samazināja Latvijas pārsvaru līdz diviem punktiem (17:15). Galotnē latvieši nospēlēja pārliecinoši, uzbrukumā rezultatīvi darbojās Vladislavs Blumbergs un setā viesi nodrošināja uzvaru 25:19.

Otrā seta epizodes

Otrā seta sākuma uzvirmoja emocijas un dzelteno kartīti nopelnīja Renārs Pauls Jansons, bet tas neliedza Latvijas izlase turēties vadībā ar pāris punktu pārsvaru. Jansona laba darbība blokā palīdzēja jau iekrāt 11:6 pārsvaru. Austriešu centieni panākt sev labvēlīgu lūzumu neko nedeva, un arī otrais sets noslēdzās ar Latvijas uzvaru 25:19.

Tāpat trešā seta ievadā izpaudās Latvijas izlases pārsvars, viesiem izvirzoties vadībā 9:4. Austrieši vēl spēja samazināt pretinieku pārsvaru līdz 12:11, taču efektīvi darbojās Latvijas izlases bloks, un mājiniekiem pārņemt vadību neizdevās. Latvieši atguva komfortablāku vadību 19:13, bet laukuma saimnieki pieļāva kļūdas arī vienkāršās situācijās, kas viņiem liedza cerības uz rezultatīvu pakaļdzīšanos. Latvijas volejbolisti noslēguma setā bija pārāki ar 25:19 un svinēja pārliecinošu uzvaru mačā.

Vietu pusfinālā galvenā trenera Mihala Gogola vadītā Latvijas izlase nodrošināja ar uzvaru grupas turnīrā, kur pa divām reizēm pārspēja Fēru salu un Kipras volejbolistus.

Otrā pusfinālā tiekas Kipras un Ungārijas valstsvienības. Arī finālā paredzēts aizvadīt divas spēles mājās un viesos.