Latvijas volejbolistes Eiropas Sudraba līgā finišē ar spraigu zaudējumu igaunietēm. Svarīgākie notikumi

Latvijas sieviešu volejbola valstsvienība sestdien Jelgavā ar 0:3 zaudēja Igaunijas izlasei pēdējā spēlē Eiropas Sudraba līgas grupā. Mājinieces pēdējos divos setos turēja līdzi grupas favorītēm, tomēr izšķirošajās epizodēs pārākas bija kaimiņvalsts spēlētājas.

Par mačā labāko Latvijas izlasē nosauca Elīnu Zvaigzni. Rezultatīvākā ar 17 punktiem laukuma saimniecēm bija Marta Kamēlija Levinska, savukārt Kristīne Kramēna pievienoja 12 punktus.

Saruna ar Martu Kamēliju Levinsku

Levinska pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka izšķirošajos brīžos komanda nospēlēja mazliet par bailīgu. Levinska sacīja, ka bija daudz kļūdu gan pašai, gan komandai uzbrukumā, kā arī bieži pajuka spēle blokā. Tomēr aizvadītais turnīrs palīdzējis progresēt gan Levinskai, gan visai Latvijas izlasei.

Igaunietes jau iepriekš bija nodrošinājušas vietu pusfinālā, savukārt Latvijas izlasei turnīrs noslēdzās grupu kārtas izskaņā. Latvietes četru komandu grupā jau pirms pēdējās spēles vairs nevarēja aizsniegties līdz otrajai vietai un finišēja trešajā pozīcijā.

Spēles pirmā seta epizodes

Pēc cerīga spēles sākuma Latvijas izlasei sarežģījumus radīja gan igauniešu bloks, gan pretinieču serves, un mājinieces ātri nonāca zaudētājās ar 2:9. Lai gan turpinājumā spēku samērs bija līdzsvarotāks, Igaunijas volejbolistu iekrātais pārsvars viņām bez lielas spriedzes nodrošināja uzvaru pirmajā setā - 25:16.

Spēles otrā seta epizodes

Labas serves igaunietēm arī otrajā setā palīdzēja izvirzīties vadībā, bet ziemeļnieču pārsvars nepārsniedza dažus punktus, līdz Kramēnas serve ļāva Latvijai panākt izlīdzinājumu 11:11. Servēs izcēlās arī Anija Jurdža, pirmo reizi izvirzot Latviju vadībā 17:16. Pašaizliedzīga spēle aizsardzībā palīdzēja latvietēm nostiprināties vadībā (22:19), tomēr pašu kļūdas un pretinieču efektīvā spēle blokā ļāva Igaunijai atjaunot neizšķirtu un turpināt ar uzvaru setā 25:23.

Igaunietes trešajā setā izvirzījās vadībā 8:4, taču Latvijai veiksmīga bija Levinskas trīs lielisku servju sērija, kas ļāva pārņemt vadību 11:10. Toties Igaunijas volejbolistēm vairākkārt izdevās apturēt Levinsku ar bloku. Vēl viena teicama Levinskas sērija servēs ļāva Latvijai vēl izvirzīties vadībā arī galotnē 22:21, tomēr tā laukuma saimniecēm arī bija pēdējā veiksmīgā epizode. Igaunietes bija pārākas gan setā 25:23, gan nodrošināja uzvaru mačā 3:0.

Iepriekšējās piecās spēlēs Latvijas volejbolistes guva divas uzvaras pār Ziemeļmaķedoniju (3:0), kā arī divreiz zaudēja Austrijai (1:3) un viesos piekāpās Igaunijai (1:3).

Turnīra finālčetriniekā no Latvijas pārstāvētās grupas iekļūs divas komandas – Igaunija un Austrija.