Ostapenko iekļūst Gvadalaharas «WTA 1000» sērijas turnīra astotdaļfinālā

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko trešdien svinēja uzvaru Gvadalaharas "WTA 1000" sērijas turnīra otrajā kārtā, iekļūstot astotdaļfinālā.

Ostapenko, kura turnīrā izlikta ar 12. numuru un WTA rangā ieņem 23. pozīciju, ar 7-5, 2-6, 6-1 pieveica kanādieti Eižēniju Bušāru (WTA 430.).

Pirmā savu serves geimu pirmajā setā uzvarēja Bušāra, kura izvirzījās vadībā ar 3-1 un pēc setā garākā piektā geima ar 20 izspēlēm un trim breikbumbām panāca arī 4-1.

Vienu breiku Ostapenko tūlīt atspēlēja, bet septīto geimu uzvarēja "sausā", pietuvojoties līdz 3-4.

Kanādiete nokļuva geima attālumā no uzvarēta seta (5-3), taču nākamos četrus uzvarēja Latvijas tenisiste. 12. geimā ar sitienu no neērtās puses pa labās laukuma puses sānu līniju Ostapenko ieguva trīs pēc kārtas setbumbas, izmantojot otro no tām ar sitienu no ērtās puses šķērsām laukumam – 7-5.

Kaut arī Bušāra otrajā geimā ar trešo breikbumbu zaudēja savas serves geimu, Ostapenko otro setu sāka ar trim zaudētiem savas serves geimiem, pretiniecei izvirzoties vadībā ar 5-1 un ar pirmo setbumbu panākot 6-2.

Toties trešo setu Ostapenko sāka ar "sausā" uzvarētu savas serves geimu, bet turpināja ar vēl trim uzvarētiem geimiem, izmantojot divas no sešām breikbumbām.

Piektajā geimā ar savu servi Latvijas tenisiste zaudēja, Bušārai ar sitienu brīvā laukuma vietā panākot 1-4.

Bušārai raidot bumbiņu autā no ērtās puses, Ostapenko panāca 5-1, bet nākamajā geimā uzvarēja trīs izspēlēs pēc kārtas, panākdama trīs mačbumbas. Tomēr kanādiete visas trīs atspēlēja.

Nākamajā izspēlē Bušāra bumbiņu pēc serves sita tīklā, bet nākamajā izspēlē – pāri laukumam, Ostapenko svinot uzvaru ar ceturto mačbumbu.

Pirmajā kārtā Latvijas tenisiste ar 6-1, 6-3 pieveica Lorenu Deivisu (WTA 89.) no ASV, bet turnīra rīkotāju īpašo ielūgumu ('wild card") saņēmusī Bušāra ar 7-5, 6-3 uzvarēja kvalifikāciju pārvarējušo Keilu Deju (WTA 194.) no ASV.

Tenisistes savā starpā līdz šim nebija tikušās.

28 gadus vecā Bušāra karjeras laikā izcīnījusi vienu WTA titulu, 2014. gadā triumfējot turnīrā Nirnbergā. Togad Bušāra kļuva par pirmo Kanādas tenisisti, kurai Vimbldonā izdevās sasniegt kādu no "Grand Slam" turnīru fināliem un iekļūt WTA ranga pieciniekā.

Pagājušajā gadā Bušāra pēdējo turnīru aizvadīja martā, un šī gada vasarā bijusī pasaules piektā rakete no WTA ranga izkrita. Pirms Vimbldonas čempionāta Bušāra paziņoja par atgriešanos kortā un šosezon labāko rezultātu sasniedza Čenajas "WTA 250" turnīrā Indijā, kur aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

WTA sacensībās kanādiete šosezon uzvarējusi piecos no 12 mačiem.

Ostapenko astotdaļfinālā tiksies ar neitrālo sportisti Veroniku Kudermetovu (WTA 12.), kura izlikta ar astoto numuru, vai Donnu Vekiču (WTA 47.) no Horvātijas.

Šīs WTA tūrē ir pēdējās sacensības pirms sezonas noslēguma turnīra jeb "WTA Finals".

Ostapenko sezonas rangā šobrīd ieņem 19. vietu, un viņai ir niecīgas izredzes kvalificēties noslēguma turnīra vienspēlēm. Jau iepriekš ziņots, ka Latvijas tenisiste kopā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku garantējušas vietu "WTA Finals" dubultspēļu sacensībās.

Iepriekšējais turnīrs Ostapenko bija mēneša sākumā notikušās Ostravas "WTA 500" sacensības, kurās viņa zaudēja pirmajā kārtā.

Sezonas veiksmīgākajā nogrieznī ziemā Ostapenko uzvarēja deviņos mačos pēc kārtas un kļuva par Dubaijas "WTA 500" sērijas turnīra čempioni. Latvijas tenisistes kontā šogad ir arī fināls jūnijā Īstbornas turnīrā uz zāles Lielbritānijā. Ostapenko šosezon uzvarējusi 31 no 49 aizvadītajām spēlēm.

Turnīrs Gvadalaharā norisinās ārā cietā seguma kortos.