Putins: Krievija pati deva iemeslu vērsties pret saviem sportistiem

Krievija daļēji pati ir vainīga pašreizējās likstās sportā, jo deva iemeslu Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) vērsties pret saviem sportistiem, par valsts prezidenta Vladimira Putina teikto trešdien vēstīja aģentūra RIAN. Putins gan nekavējās piebilst, ka dotais iemesls ir "ne gluži godīgi izmantots".

Tiekoties ar autorūpnīcas GAZ strādniekiem, Putins no plašāka skaidrojuma, vai kādi Krievijas sportisti vainojami dopinga pārkāpumos, atturējās, taču sacīja, ka par negodīgu rīcību uzskata kolektīvas atbildības ieviešanu. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) otrdien aizliedza Krievijai zem sava karoga startēt Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, tomēr atļāva sportistiem piedalīties kā neitrāliem atlētiem, turklāt ar tiesībām sacensībās tikt nosauktai viņu valstij. 

Putins gan nekavējās klāstīt, ka lielākā daļa pret Krievijas sportistiem vērsto apsūdzību nekādi neesot pierādītas un "nozīmīgā mērā" esot tukši apgalvojumi. Savukārt pirmās vietas iegūšanu 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu neoficiālajā kopvērtējumā Putins nekad neesot izvirzījis kā uzdevumu Krievijas olimpiešiem.

Krievijas prezidents solīja, ka valsts struktūras neliks šķēršļus sportistu dalībai Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs neitrālu atlētu statusā. Gatavošanās posmā sportisti esot ieguldījuši lielu darbu un gājuši uz mērķi visu mūžu. Gala lēmums par startu Phjončhanā būs jāpieņem olimpiešu sapulcei, teica Putins. 

Jau vēstīts, ka SOK izpildkomiteja otrdien par dopinga pārkāpumiem uz nenoteiktu laiku diskvalificēja Krievijas Olimpisko komiteju, bet Krievijas sportisti, kas nav pieļāvuši dopinga pārkāpumus, 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs varēs startēt kā neitrāli atlēti zem SOK karoga. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti