Tampabejas «Lightning» uzvar otro spēli pēc kārtas un izvirzās vadībā Stenlija kausa finālsērijā

Otro uzvaru pēc kārtas trešdien Stenlija kausa izcīņas finālā guva Tampabejas "Lightning", kas ar 5:2 apspēlēja Dalasas "Stars", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām Tampabejas klubs atrodas vadībā ar 2-1.

Mača ievada pēc aizsarga kļūdas Ņikita Kučerovs pārtvēra pretinieku piespēli un izlauzās vienatnē pret "Stars" vārtiem. Šādu iespēju krievu hokejists nelaida garām, izvirzot "Lightning" vadībā ar 1:0. Pusotru minūti vēlāk Stīvens Stemkoss dubultoja Tampabejas pārsvaru.

Pirmās trešdaļas vidū Džeisons Dikinsons vienus vārtus atguva, spēlējot skaitliskajā mazākumā, taču nākamajās 20 minūtēs "Lightning" guva trīs bezatbildes vārtus. Perioda pirmajā minūtē precīzs bija Viktors Hedmans, vēlāk vārtus guva Breidens Points, savukārt neilgi pirms otrās trešdaļas beigām ripu Dalasas vārtos raidīja Ondrejs Palats.

Pēdējā trešdaļā Dalasas vārtos Antonu Hudobinu aizstāja Džeiks Etingers. Amerikāņu vārtsargs sev atvēlētajās 20 minūtēs palika nepārspēts.

Miro Heiskanens trešajā periodā vienus vārtus "Stars" komandai atguva. Turpinājumā Dalasai bija iespēja divreiz spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču šīs izdevības netika realizētas. Mača beigās izcēlās asumi, kā rezultātā seši spēlētāji saņēma noraidījumus. Arī šis notikums nespēja ietekmēt spēles tālāko gaitu, Tampabejas klubam droši svinot panākumu.

Spēles svarīgākās epizodes

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau vēstīts, ka pirmajā sērijas spēlē ar 4:1 "Stars" guva panākumu, savukārt otrajā spēlē "Lightning" bija pārāki ar 3:2.

Sērijas ceturtā spēle paredzēta piektdien.

Jau ziņots, ka Austrumu konferences finālā Tampabejas "Lightning" ar 4-2 pieveica Ņujorkas "Islanders", savukārt Dalasas "Stars" Ritumos ar 4-1 pārspēja Vegasas "Golden Knights".

Līdz šim abas komandas Stenlija kausu ieguvušas pa reizei. Dalasas komanda kāroto trofeju  virs galvām cēla 1999. gadā, savukārt  "Lightning" čempionu godā nokļuva 2005. gadā.

NHL finālsērija tiek aizvadīta Covid-19 drošos apstākļos Edmontonā.

Pandēmijas dēļ šogad NHL netika aizvadīta pilnvērtīga sezona. Pēc pārtraukuma spēles atsākās augustā Toronto un Edmontonā, kur 24 komandas piedalījās līdz šim nebijušā izslēgšanas turnīra formātā.