Rīgas «Dinamo» uzveic Kalniņa «Jokerit», turpina cīņu par izslēgšanas spēlēm

Rīgas "Dinamo" pirmdien sarūgtināja Jāni Kalniņu Helsinku "Jokerit" vārtos un ar "Arēnā Rīga" gūtu uzvaru 3:1 Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē turpināja cīņu par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Četras spēles pirms regulārās sezonas noslēguma rīdziniekus no izslēgšanas spēļu zonas šķir divi punkti.

Vārtus pret dalību Gagarina kausa izcīņā jau iepriekš nodrošinājušo "Jokerit" guva Metjū Majone, Andris Džeriņš un Lauris Dārziņš.

Laukuma saimniekiem izdevās veiksmīgs sākums - pēc uzvarēta iemetiena otrajā minūtē Majone bez kavēšanās trieca ripu vārtu augšējā stūrī. Līdz pārtraukumam abas komandas divreiz spēlēja vairākumā, tomēr lieli draudi vārtiem izpalika. Savukārt trešajā minūtē pēc pārtraukuma Džeriņš saņēma teicamu Vitālija Pavlova piespēli vārtu priekšā un no tuvas distances vēlreiz pārspēja Kalniņu.

Otrā perioda vidū "Jokerit" pārņēma iniciatīvu un spiediens pie mājinieku vārtiem pieauga. Visbeidzot piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma ilgu ofensīvu ar tālu metienu spēlētāju aizsegtā "Dinamo" vārtsarga Timura Biļalova cietoksnī noslēdza Alekss Grānts. Arī pēdējā trešdaļā ripu lielākoties kontrolēja viesi, bet labas vārtu gūšanas iespējas izveidoja reti. Rīdziniekiem palīdzēja gan vārtu pārliktnis, gan Biļalovs, tverot netraucētu Stīva Mozesa metienu no vārtu priekšas. Pēdējo ripu tukšos viesu vārtos priekšpēdējā minūtē raidīja Dārziņš.

Rīdziniekiem labvēlīgs bija arī tiesneša lēmums neieskaitīt viesu vārtu guvumu pēdējā minūtē, bet cīņa noslēdzās ar kautiņu pie "Dinamo" vārtiem.

Nākamo no regulārajā sezonā atlikušajām spēlēm "Dinamo" aizvadīs piektdien Rīgā pret Minskas "Dinamo" - mačs risināsies zem klajas debess.

Ar 58 spēlēs gūtiem 56 punktiem Rīgas "Dinamo" ieņem 9.vietu Rietumu konferencē.