Latvijas hokejisti arī pēc otrās trešdaļas zaudē vienus vārtus Zviedrijai

Latvijas hokeja valstsvienība ceturtajā spēlē pasaules čempionātā ceturtdien Ķelnē pēc otrās trešdaļas ar 0:1 ir iedzinējos pret Zviedrijas izlasi, liecina organizatoru informācija. Zviedrijas spiediena dēļ cīņa biežāk risinās Latvijas zonā, tomēr vienu vārtu deficīts saglabā cerības uz labvēlīgu mača iznākumu.

Skandināvi vairāk sev izkārtoja labus metienus, retāk iespējas tikt pie vārtu guvuma bija arī Latvijai, kam tomēr vairāk jācīnās aizsardzībā.

Vadībā zviedrus pirmās trešdaļas vidū izvirzīja Gabriels Landeskogs, kurš no asa leņķa pie vārtu stabiņa tomēr atrada ripai ceļu tīklā, lai gan Elvis Merzļikins vārtos šķietami droši bija nosedzis tuvo stūri. Pēc aktīvāka spiediena vidējā zonā Latvijas hokejistiem izdevās apdraudēt Edija Laka vārtus, un trešdaļas pēdējās minūtēs spēku samērs laukumā izlīdzinājās.

Otrā perioda sākumā Latvijas izlase pus minūti spēlēja piecatā pret trim, bet pretinieki labi darbojās aizsardzībā. Smaga izvērtās trešdaļas vidusdaļa, kad zviedri vairākas minūtes iesēdās uzbrukuma zonā, tomēr lielākā daļa metienu tika nobloķēti un pašaizliedzīga cīņa aizsardzībā palīdzēja noturēties. Bīstami bija Zviedrijas ātrie uzbrukumi, spēlētājiem nokļūstot atklātās metiena pozīcijās, taču arī šādās situācijās briesmas gāja secen, un droši vārtos darbojās Merzļikins.

Uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1) guvusī Latvijas valstsvienība čempionātu vēlāk turpinās sestdien pret ASV, bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.