Krievijas un Kanādas hokejisti papildina pārliecinošu uzvaru krājumu

Galvenās favorītes Kanādas un Krievijas izlases pirmdien guva pārliecinošas uzvaras pasaules hokeja čempionātā, liecina organizatoru informācija. Latvijas pārstāvētajā grupā Ķelnē krievi ar 6:3 pārspēja mājinieci Vāciju, turpretim pašreizējie čempioni kanādieši Parīzē ar 6:0 sagādāja trešo zaudējumu Baltkrievijai.

Krievijas izlase jau pirmajā trešdaļā guva trīs vārtus, turklāt divus no tiem, izmantojot Patrika Hagera saņemto piecu minūšu sodu un noraidījumu līdz spēles beigām par pretinieku kapteiņa Sergeja Mozjakina savainošanu. Otrajā periodā krievi panāca 5:0, pirms mājinieki pēdējā trešdaļā rezultāta starpību samazināja.

Pa diviem vārtiem galvenā trenera Oļega Znaroka vadītajā Krievijas izlasē guva Vadims Šipačovs un Ņikita Kučerovs.

Savukārt baltkrievi pēc pirmās trešdaļas bija iedzinējos ar vienu vārtu deficītu, pēc otrā perioda jau zaudēja ar 0:3 un vēl trīs ripas ielaida pēc pēdējā pārtraukuma.

Neits Makinons baltkrievu vārtsarga Mihaila Karnauhova vārtos iemeta divas ripas un ar summā pieciem vārtu guvumiem kļuva par turnīra labāko snaiperi. Divus vārtus pret Baltkrieviju guva arī Breidens Points. Kalvinam Pikāram Kanādas vārtos pietika atvairīt 13 metienus, lai paliktu nepārspēts.

Kanādai ir iespēja pasaules čempionātā 27. reizi izcīnīt zelta medaļas un atkārtot Krievijas rekordu. Krievijas panākumu sērijā iekļauti arī 22 tituli, ko izcīnīja PSRS izlase.

Vēlāk pirmdien Ķelnē ASV izlase trīsreiz panāca izlīdzinājumu un ar 4:3 uzveica zviedrus, savukārt Somijas izlase Parīzē nenoturēja pirmajā trešdaļā iegūtu trīs vārtu pārsvaru un pēcspēles metienos ar 3:4 zaudēja Čehijai.

Latvijas izlase čempionātu turpinās otrdien pret Itāliju, kā arī vēlāk spēlēs pret Zviedriju (11. maijā) un ASV (13.maijā), bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.