Krievijas izslēgšanas gadījumā olimpiskajā hokeja turnīrā aizstājēju lūkos pēc Jaungada

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ja Krievijas vīriešu un sieviešu hokeja izlasēm būs liegts piedalīties Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) jautājumu par aizstājēju komandām risinās 2018.gada sākumā, aģentūrai TASS teica IIHF prezidents Renē Fāzels.

Nākamā gada sākumā paredzēta IIHF padomes sēde, kurā spriedīs par olimpiskā turnīra sastāvu. Fāzels gan uzskata, ka veikt izmaiņas sastāvā būs ļoti sarežģīti.

"Izdarīt to būs ļoti grūti - laika pavisam maz, lai vīriešu un sieviešu turnīrā mainītu sastāvu, kur nu vēl sarīkot kādas atlases sacensības," sacīja Fāzels. "Ja nebūs aizstājēju, sieviešu turnīrā zaudēsim sešas spēles, vīriešu - četras. Tādas perspektīvas olimpiskajā turnīrā, maigi sakot, ne visai priecē."

Pērn septembrī vīriešu valstsvienībām risinājās trīs olimpiskie kvalifikācijas turnīri, kuru uzvarētāji nopelnīja pēdējās ceļazīmes uz Phjončhanu. Otro vietu ieguvēju konkurencē labākais rādītājs ir Baltkrievijai, kas trijās kvalifikācijas turnīra spēlēs guva septiņus punktus. Rīgā otro vietu ieguvusī Latvijas izlase iekrāja sešus punktus, bet vēl vienā grupā Francija tika pie pieciem punktiem.

Fāzels arī uzsvēra, ka Kontinentālajai hokeja līgai (KHL) ir pienākums ļaut citu valstu spēlētājiem piedalīties olimpiskajā turnīrā pat gadījumā, ja Krievijas izlase Phjončhanā nespēlēs. Atšķirībā no Nacionālās hokeja līgas (NHL), kas neparedz pārtraukumu olimpisko spēļu laikā, KHL ir Krievijas hokeja federācijas biedrs, kam jāseko IIHF noteikumiem, teica IIHF prezidents.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja 5.decembra vakarā paziņos, vai Krievijas sportistiem būs ļauts piedalīties 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Lēmumu SOK izpildkomiteja pieņems pēc divu savu komisiju uzklausīšanas. Par paveiktā darba rezultātu SOK izpildkomiteju informēs bijušā Šveices prezidenta Samuela Šmida un SOK locekļa Denisa Osvalda vadītās komisijas. Osvalda komisija pēta Krievijas sportistu analīzes Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, bet Šmida komisijas ziņā ir noskaidrot Krievijas amatpersonu lomu iespējamu dopinga pārkāpumu slēpšanā.

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) dibinātāji ceturtdien Seulā atteicās atzīt Krieviju par atbilstošu antidopinga kodeksam. Valstīm un sporta veidu federācijām jāatbilst WADA kodeksa prasībām, lai piedalītos olimpiskajās spēlēs. WADA sekoja tās neatkarīgās komitejas ieteikumam, kas nesaskatīja iespēju atjaunot Krievijas nacionālās antidopinga organizācijas (RUSADA) darbību. WADA neatkarīgās komitejas vadītājs Džonatans Teilors pauda pārliecību, ka Krievijas dopinga programma bija noorganizēta un tika vadīta augstākajā valsts struktūru līmenī. RUSADA pilnvaras ir apturētas, kopš 2015.gadā WADA sāktā izmeklēšana atklāja Krievijā ar valsts atbalstu īstenotu dopinga programmu. 

Nosakot olimpisko spēļu dalībniekus, absolūtas lemšanas pilnvaras ir SOK.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti