Girgensona un Bļugera komandas uzvar NHL spēlēs, Merzļikins zaudē

Latviešu hokeja uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" otrdien ar 5:2 pārspēja Monreālas "Canadiens". Citā spēlē uzvaru guva arī Zemgus Giergensons un viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres", kas ar 4:2 pieveica Vinipegas "Jets". Savukārt Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar 3:4 piekāpās Vankūveras "Canucks", liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Bļugers spēlēja nepilnas 14 minūtes (13:52), no kurām pusotru minūti (1:33) skaitliskajā mazākumā. Viņš divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 70% iemetienu. Spēli latvietis noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju -1.

Pitsburgas komandai šis bija piektais panākums pēc kārtas.

Pitsburgas "Penguins" un Monreālas "Canadiens" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Citā spēlē Girgensons uz ledus pabija gandrīz 15 minūtes (14:50), no kurām 39 sekundes vairākumā un trīs minūtes un 16 sekundes mazākumā. Girgensons veica vienu metienu, pielietoja divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu metienu. Tāpat viņš uzvarēja 63% iemetienu un maču pabeidza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Šī "Sabres" bija pirmā uzvara pēdējās astoņās spēlēs.

Bufalo "Sabres" un Vinipegas "Jets" mača zīmīgākie mirkļi

Kolumbusas vienības vārtos Merzļikins atvairīja 35 no 39 metieniem jeb 89,7%.

Vēl pēc pirmās trešdaļās "Blue Jackets" bija vadībā ar 3:0. Otrajā periodā viņu pārsvars sadila līdz 3:1, bet trīs ripas pēdējās 20 minūtēs ļāva panākumu gūt "Canucks".

Uzvaru ar 5:1 otrdien guva arī Toronto "Maple Leafs", kas pārspēja Edmontonas "Oilers". Pirms šī mača uz Toronto fārmklubu tika nosūtīts Kristiāns Rubīns, kurš NHL aizvadīja trīs spēles.

Savukārt Rūdolfs Balcers vēl arvien atrodas savainoto spēlētāju sarakstā. Sanhosē "Sharks" uzbrucējs atkopjas no ķermeņa lejasdaļas savainojuma.

Sezonas kopvērtējumā "Penguins" ar 35 punktiem 28 spēlēs ieņem septīto vietu NHL Austrumu konferencē. Trīs pozīcijas zemāk ar 29 punktiem 27 mačos ir "Blue Jackets". "Sabres" ar 22 punktiem 28 spēlēs ir 13. vietā.

Ceturtdien "Sabres" viesos spēlēs ar Minesotas "Wild" un "Blue Jackets" viesosies pie Edmontonas "Oilers". Savukārt dienu vēlāk sagaidāms latviešu derbijs, "Penguins" savā laukumā uzņemot "Sabres".