Balinskis vienreiz met pa vārtiem, Merzļikins atvaira 28 metienus savu komandu zaudējumos NHL spēlēs

Latvijas aizsargs Uvis Balinskis pirmdien vienreiz meta pa vārtiem, bet vārtsargs Elvis Merzļikins atvairīja 28 metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlēs, kurās viņu komandas Floridas "Panthers" un Kolumbusas "Blue Jackets" zaudēja.

"Panthers" viesos ar rezultātu 2:3 papildlaikā zaudēja Bostonas "Bruins" komandai.

Balinskis spēlēja 14 minūtes un 47 sekundes, no kurām 28 sekundes laukumā bija vairākumā un 13 sekundes mazākumā. Latviešu aizsarga kontā viens metiens vārtu rāmī,  trīs spēka paņēmieni, viens bloķēts metiens un negatīvs lietderības koeficients -1.

Bostonas "Bruins" - Floridas "Panthers" spēles epizodes

Pirmajā periodā Aleksandrs Barkovs un Sems Reinhards ar 2:0 vadībā izvirzīja "Panthers", tomēr turpinājumā vārtus guva vien mājinieki. Otrā perioda ceturtajā jminūtē Breds Maršāns panāca 1:2, trešā perioda astotajā minūtē Čārlijs Makavojs rezultātu izlīdzināja, bet papildlaika ceturtajā minūtē Pāvels Zaha nodrošināja uzvaru "Bruins".

Mājinieku vārtsargs Līnuss Ulmarks tika galā ar 35 "Panthers" hokejistu metieniem, palīdzot Bostonas vienībai pie punktiem tikt jau devītajā spēlē pēc kārtas kopš sezonas sākuma. Pretējos vārtos Sergejs Bobrovskis atvairīja 23 no 26 mājinieku metieniem.

"Panthers" ar deviņiem punktiem astoņās spēlēs ieņem 10.vietu Austrumu konferencē.

Tikmēr "Blue Jackets" izbraukumā ar rezultātu 3:5 zaudēja Dalasas "Stars" komandai.

Merzļikins šajā duelī 57 minūšu un 43 sekunžu tika galā ar 28 no 32 pretinieku metieniem, atvairot 87,5% raidījumu. Vienus vārtus mājinieki guva, kad latviešu vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Dalasas "Stars" - Kolumbusas "Blue Jackets" spēles epizodes

Merzļikins tika pārspēts jau 27. sekundē, kad precīzu metienu izpildīja Tomass Hārlijs, bet līdz pirmas trešaļas izskaņai "Blue Jackets" spēja iegūt vadību 2:1 - precīzi meta Dmitrijs Voronkovs un Deimons Sīversons, katram gūstot savus pirmos vārtus sezonā.

Otrajā periodā Rope Hincs mājiniekiem panāca izlīdzinājumu, bet trešās trešdaļas sākumā Mets Dušeins jau vadībā izvirzīja "Stars". Jevgēņijs Dadonovs mača 53. minūtē Merzļikinu pārspēja vēlreiz, bet vēl nepilnas četras minūtes vēlāk Vaiats Džonsons ripu raidīja tukšos vārtos. Trešdaļas 18. minūtē Šons Kuralī vienus vārtus "Blue Jackets" atguva, tomēr izglābties no zaudējuma viesi nespēja.

"Blue Jackets" ar astoņiem punktiem deviņās spēlēs ieņem 15. vietu Austrumu konferencē.

Gan "Panthers", gan "Blue Jackets" nākamās spēles aizvadīs ceturtdien. Balinska pārstāvētā vienība viesos tiksies ar Detroitas "Red Wings", bet Merzļikina klubs mājās uzņems Tampabejas "Lightning".