NHL spēlē Merzļikins atvaira visus pretinieka metienus, pirmo reizi sezonā paliek nepārspēts

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien atvairīja 21 pretinieku metienu Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā un ar pirmo sauso spēli šajā sezonā palīdzēja Kolumbusas "Blue Jackets" komandai izcīnīt uzvaru. "Blue Jackets" viesos ar rezultātu 1:0 uzvarēja Sentluisas "Blues" komandu, bet latviešu vārtsargs tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

(papildināts ar Elvja Merzļikina teikto)
Šī Merzļikinam bija pirmā sausā spēle šosezon un desmitais tāds mačs karjerā. Pēdējo reizi Latvijas vārtsargs nepārspēts NHL spēlē palika pirms vairāk nekā diviem gadiem – 2022. gada 13. janvārī, kad 6:0 uzvarā pret Karolīnas "Hurricanes" atvairīja 31 metienu.

Merzļikins pēc spēles telefonintervijā Latvijas Televīzijai uzslavēja visu komandu par ļoti labi aizvadītu spēli un bija gandarīts arī par savu sniegumu.

"Noteikti esmu priecīgs, biju gaidījis šo [sauso] spēli, un beidzot sanāca. Jau divi gadi, kā nebiju sausā nostāvējis," teica Merzļikins.

Saruna ar Elvi Merzļikinu

Panākumu cīņā pret "Blues" hokejistiem "Blue Jackets" nodrošināja pēdējā spēlē pirms NHL Zvaigžņu spēles pārtraukuma, un nākamā spēle Kolumbusas klubam būs tikai 10. februārī.

Sentluisā noslēdzās "Blue Jackets" piecu izbraukuma spēļu sērija, kas hokejistiem prasīja daudz spēka.

Merzļikins uzsvēra, ka uzvara un sausā spēle pirms garāka pārtraukuma noteikti uzlabo komandai noskaņojumu. Vārtsargs neslēpa, ka viņam pietrūkst māju sajūtas un savas gultas, turklāt arī enerģijas rezerves jau gāja uz beigām. Elvis jau trešdien dosies pie ģimenes atpūsties Bahamu salās, lai krātu spēkus sezonas turpinājumam.

Šosezon Merzļikins laukumā devies 28 mačos, izcīnījis deviņas uzvaras, vidēji spēlē savos vārtos ielaidis 3,22 ripas, atvairījis 90,3% metienu un ticis pie vienas sausās spēles. Aizvadot laukumā visu spēli, Merzļikins līdz šim pēdējoreiz palika nepārspēts 2022.gada 13.janvārī uzvarā pār Karolīnas "Hurricanes".

Sentluisas "Blues - Kolumbusas "Blue Jackets" spēles epizodes

Vienīgos vārtus otrdienas mačā "Blue Jackets" labā spēles 45. minūtē pēc Zeka Verenska piespēles guva Dmitrijs Voronkovs.

"Blue Jackets" ar 42 punktiem 50 spēlēs ieņem 15. vietu Austrumu konferencē.

Nākamo maču Kolumbusas vienība aizvadīs tikai 10. februārī, kad savā laukumā tiksies ar Tampabejas "Lightning" hokejistiem.