Balinskis un Floridas «Panthers» izcīna uzvaru NHL spēlē

Latvijas aizsargs Uvis Jānis Balinskis sestdien kopā ar Floridas "Panthers" komandu izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē. "Panthers" savā laukumā ar rezultātu 3:2 pārspēja Sietlas "Kraken" vienību.

Balinskis uz ledus pavadītajās 14 minūtēs un 45 sekundēs trīsreiz meta pa vārtiem un laukumā bija abos ielaistajos vārtos, tādējādi tiekot pie negatīva lietderības koeficienta -2.

Viesus astotajā minūtē vadībā izvirzīja Džereds Makens, kurš izgājienā pret vārtsargu izpildīja metienu ar nūjas lāpstiņas neērto pusi, bet pēc 20 minūtē Ēli Tolvanens vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca 2:0. Turpmākās pusotras minūtes laikā Gustavs Forslings vairākumā ar metienu no distances un Metjū Tkačuks izlīdzināja rezultātu.

Uzvaras vārtus nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Niks Kazinss, kurš izmantoja pretinieku vārtsarga Džoja Dakorda rupju kļūdu. Visi trīs "Panthers" vārtu guvēji sezonas pirmajās sešās spēlēs bija palikuši tukšā.

"Panthers" vārtos Sergejs Bobrovskis atvairīja 30 metienus, bet Dakordam bija par pieciem atvairījumiem vairāk.

Floridas "Panthers" un Sietlas "Kraken" spēles epiozdes

Tikmēr vārtsargs Elvis Merzļikins palika rezervē spēlē, kurā Kolumbusas "Blue Jackets" mājās ar rezultātu 0:2 zaudēja Ņujorkas "Islanders".

Spensers Mārtins "Blue Jackets" vārtos atvairīja 31 no 33 metieniem, kapitulējot pēc Kaila Palmjēri un Meta Mārtina raidījumiem. "Sausā" nostāvējušais "Islanders" vārtsargs Semjons Varlamovs tika galā ar 35 metieniem.

Savukārt savainojumu ārstējošā uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" savā laukumā ar rezultātu 3:4 papildlaikā zaudēja Ņujorkas "Rangers".

Uzvaras vārtus papildlaikā guva K'Andrē Millers. Pirms tam pamatlaikā visos trīs viesu vārtos piedalījās Mika Zibanežāds, kuram bija viens precīzs metiens un divas rezultatīvas piespēles. "Canucks" vārtsargs Keisijs Desmits atvairīja 20 no 24 metieniem, bet otrā laukuma galā Igoram Šestjorkinam bija atvairītas 30 no 33 ripām.

"Panthers" ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs ir 11.vietā Austrumu konferencē, kur 13. ar tikpat punktiem astoņās cīņās ir "Blue Jackets", bet pēdējā, 16. ar sešiem punktiem astoņos dueļos - uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres". "Canucks" astoņās spēlēs sakrājusi 11 punktus, kas dod trešo vietu Rietumu konferencē.

NHL regulārajā čempionātā komandas līdz 18.aprīlim aizvadīs 82 spēles.