ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Valstsvienības kapteinis Daugaviņš pēc uzvaras pār Šveici: Lielāka kaifa no hokeja laikam nav

Latvijas hokeja izlase otrdien pēdējā grupas spēlē pasaules čempionātā pagarinājumā uzvarēja Šveici, un izšķirošos vārtus vēl pamatlaikā guvušais valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka bija milzu emocijas par panākto neizšķirtu, kas jau deva vietu ceturtdaļfinālā.

Daugaviņš slavēja izlases hokejistus, kas pašaizliedzīgi krita ceļā ripām un ticēja sev arī brīdī, kad spēles ritējums pamatlaika galotnē uz brīdi pavērsās pagalam nelabvēlīgs.

"Pie pilnām tribīnēm nonākt iedzinējos un beigās izlīdzināt [rezultātu]... nezinu, lielāka kaifa no hokeja laikam nav," teica Daugaviņš.

Komandas kapteinis pastāstīja, ka trešajā periodā, kad Latvijas izlase nonāca iedzinējos 2:3, uz rezervistu soliņa neviens neko daudz nerunāja, bet aizsargs Kristiāns Rubīns piecēlās no soliņa un teica: "Džeki, mēs tūlīt izlīdzināsim."

Daugaviņš guva izšķirošos trešos vārtus, kas ļāva panākt neizšķirtu 3:3, bet savu ieguldījumu viņš novērtēja pieticīgi, sakot, ka visu paveica komandas biedri, un pašam atlika tikai iemest tukšos vārtos. Daugaviņš arī kļuva par izlasē rezultativitātes rekordistu pasaules čempionātos.

Pirms spēles Latvijas izlases hokejisti runāja, ka ir jāšancē, bet tajā pašā laikā jāizbauda process. Čempionāta laikā komanda ar katru spēli audzēja savu sniegumu un viss bija jāsaliek kopā, lai beigās rezultāts būtu par labu, uzsvēra Daugaviņš. Viņš atzina, ka pēc uzvarētās spēles ir labi jāizguļas un jāpaēd, lai trešdien ar svaigu galvu gatavotos nākamajai spēlei ceturtdaļfinālā pret Zviedriju.

Saruna ar Rūdolfu Balceru

Savukārt pagarinājumā uzvaras vārtus guvušais Rūdolfs Balcers intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka sajūta pēc Šveices gūtajiem trešajiem vārtiem bija nepatīkama, taču komanda noturējās aizsardzībā un izmantoja savas iespējas uzbrukumā.

"Mēs zinājām, jau cik gadus mēs čempī spēlējam un visu laiku sakām, ka varam pret visiem spēlēt," teica Balcers. "Zinājām, ka viņi [Šveice] ir laba komanda, bet mēs vienkārši ejam un cīnāmies viens par otru."

Latvijas izlase ļāvusi šveiciešiem uzbrukuma zonā brīvāk spēlēt pa perimetru, vairāk uzmanot centra daļu, un ne tik daudz satraucoties par pretinieku saspēli laukuma malās. Īpašu Balcera uzslavu izpelnījās vārtsargs Artūrs Šilovs par ideālu spēli, kā arī līdzjutēji, kas "Arēnā Rīga" nodrošināja neaizmirstamu atbalstu.

Saruna ar Artūru Šilovu

Tikmēr Šilovs sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka emocijas pat ir grūti raksturot, jo svarīgākais bija uzvarēt un iekļūt ceturtdaļfinālā. Galvenais bija noturēties pret šveiciešu spiedienu, un komanda spēja izmantot izšķirošu izrāvienu diviem pret vienu pretinieku aizsargu, uzsvēra Šilovs.

"Mēs visi gatavojāmies šai spēlei, bijām gatavi atdot visu un tāpēc, es domāju, mums arī sanāca uzvarēt," paskaidroja vārtsargs.

Šilovs komandas iekļūšanu ceturtdaļfinālā uzskata par soli uz priekšu, un Latvijas izlase būšot gatava spēlēt katru nākamo spēli ar maksimālu atdevi.

"Bloķējam metienus, ķeram ripas, metam golus," nākamo panākumu atslēgu nosauca Šilovs.

Otrā ceturtdaļfinālā Rīgā tiksies Šveice un Vācija, bet Tamperē spēlēs ASV–Čehija un Kanāda–Somija.

Pasaules čempionāts hokejā risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji.