Hokejista Bļugera pārstāvētā «Canucks» zaudē trešajā NHL mačā pēc kārtas

Trešo zaudējumu pēc kārtas otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārajā čempionātā piedzīvoja Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" komanda. Zaudēja arī Kolumbusas "Blue Jackets" ar Elvi Merzļikinu vārtos.

(papildināts ar Kolumbusas "Blue Jackets" zaudējumu)
"Canucks" izbraukumā ar 1:3 atzina Kolorādo "Avalanche" pārākumu.

Bļugers uz ledus bija 16 minūtes 14 sekundes, no kurām divas minūtes 33 sekundes spēlēja mazākumā. Latviešu uzbrucējs atzīmējās ar trim metieniem pa vārtiem, vienu spēka paņēmienu, diviem bloķētiem raidījumiem, uzvarēja deviņos no 13 iemetieniem un noslēdza maču ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

"Canucks" labā vienīgos vārtus pirmā perioda vidū guva Džonatans Teners Millers, uz ko mājinieku rindās ar diviem gūtiem vārtiem atbildēja Raiens Džohansens. Pēdējo ripu jau tukšos "Canucks" vārtos 28 sekundes pirms pamatlaika beigām raidīja Arturi Lehkonens, kuram asistēja Neitans Makinons, tādējādi tikdams pie rezultativitātes punktiem jau 27. spēlē savā laukumā pēc kārtas.

Makinona mājas spēļu rezultativitātes sērija ir septītā garākā NHL vēsturē. Šajā laikā viņš ticis pie 56 (22+34) punktiem. Rekordists ar 40 tādiem mačiem ir leģendārais Veins Greckis, kurš to paveica Losandželosas "Kings" rindās 1988./1989. gada sezonā.

"Canucks" vārtus sargāja Tečers Demko, kurš tika galā ar 24 no 26 metieniem, bet laukuma otrā galā Aleksandrs Georgijevs atvairīja 24 no 25 ripām.

Kolorādo "Avalanche" - Vankūveras "Canucks" spēles epizodes

Neskatoties uz trešo zaudējumu pēc kārtas, Vankūveras vienība ar 80 punktiem 58 spēlēs saglabā pirmo vietu gan Rietumu konferencē, gan visā līgā. Nākamo maču "Canucks" aizvadīs ceturtdien, kad viesos tiksies ar Sietlas "Kraken" vienību.

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien NHL spēlē ielaida piecas ripas, bet viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" viesos ar 1:5 piekāpās Losandželosas "Kings" vienībai.

Merzļikins tika galā ar 31 no 36 metieniem, divus no vārtiem zaudējot komandai spēlējot mazākumā. Pretējos vārtos Kems Talbots apturēja 33 no 34 ripām.

Divas reizes Merzļikinu šajā mačā pārspēja Pjērs Liks Dibuā, pa 1+1 mājinieku rindās sakrāja Drū Dautijs un Kvintons Baifīlds, bet vēl reizi precīzs bija Kevins Fiala. "Blue Jackets" vienīgos vārtus guva Ādams Būkvists.

Losandželosas "Kings" - Kolumbusas "Blue Jackets" spēles epizodes

"Blue Jackets" ar 44 punktiem 54 mačos Austrumu konferencē atrodas pēdējā vietā 16 komandu konkurencē. Nākamo spēli Kolumbusas vienība aizvadīs jau trešdien, kad viesos tiksies ar Anaheimas "Ducks".