POLIJA POL
Austrija AUT
Lielbritānija GBR

Ungārijas hokejisti gūst pasaules čempionātos pirmo uzvaru kopš 2016. gada

Ungārijas hokeja izlase otrdien Somijas pilsētā Tamperē grupas kārtas spēlē ar 3:2 pagarinājumā pieveica Franciju un pirmo reizi kopš 2016. gada uzvarēja pasaules čempionāta spēlē elites grupā.

Šarls Bertrāns pirmajā trešdaļā realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja Francijas izlasi vadībā, bet Jānošs Hari līdz pārtraukumam atjaunoja neizšķirtu.

Francijas Ungārijas spēles 1. trešdaļas epizodes

Otrās trešdaļas vidū vēlreiz vienu vārtu pārsvaru Francijai nodrošināja Luī Bidons, taču ungāri ātri revanšējās ar Vilmoša Gallo precīzu metienu.

Francijas – Ungārijas spēles 2. trešdaļas epizodes

Trešajā periodā rezultāts nemainījās, toties pagarinājuma otrajā minūtē Ištvans Bartališs nodrošināja uzvaru Ungārijas izlasei.

Francijas – Ungārijas spēles 3. trešdaļas un pagarinājuma epizodes

Pasaules čempionātā elites grupā Ungārijas izlase iepriekšējo uzvaru 2016. gadā izcīnīja pret Baltkrieviju.

Ungārijas hokejisti bija zaudējuši abās līdzšinējās spēlēs A apakšgrupā, piekāpjoties Dānijai (1:3) un ASV (1:7), turpretim franči pagarinājumā pieveica Austrijas izlasi (2:1) un papildlaikā zaudēja dāņiem (3:4).

Iepriekš otrdien A apakšgrupā dāņi uzvarēja Austriju (6:2), bet B apakšgrupā Rīgā norvēģi bija pārāki par Slovēnijas izlasi (1:0). Dienas noslēgumā Rīgā šveicieši guva uzvaru pār Kazahstānu (5:0).

Latvijas izlase nākamo spēli B apakšgrupā aizvadīs trešdien pret Norvēģiju, bet vēlāk tiksies arī ar Slovēniju, Kazahstānu un Šveici. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji.