Beļģijas valstsvienība trešdien Nicā ar 1:0 grupu pēdējās kārtas spēlē uzvarēja uzvarēja zviedrus, kam līdz ar to Eiropas futbola čempionāts noslēdzās. Beļģijas izlase, kam uzvaras vārtus 84.minūtē guva Radža Naingolans, astotdaļfinālā iekļuva kā otrās vietas ieguvēja E grupā.

Beļģi grupā ar sešiem punktiem ieņēma otro vietu aiz Itālijas, kas pirmo pozīciju jau bija nodrošinājusi pirms grupu kārtas noslēguma. Itālijas valstsvienība pēdējā spēlē grupā ar 0:1 zaudēja Īrijas izlasei, kura līdz ar to iekrāja četrus punktus un iekļuva astotdaļfinālā kā viena no četrām trešās vietas ieguvējām. No trešajā vietā finišējušajām komandām mājup dosies Albānija un Turcija.

Uzvaru Beļģijai nodrošināja Naingolana tāls un precīzs sitiens vārtu tālajā stūrī.

Pēdējā grupas spēlē beļģi pirmajā puslaikā vairāk uzbruka un tiecās izveidot bīstamas situācijas, taču labākā iespēja atklāt rezultātu bija skandināviem.

Zviedri asu situāciju pie pretinieku vārtiem izveidoja 5.minūtē - soda laukumā Markuss Bergs sita no gaisa, taču vārtos Tibo Kurtuā bumbu atvairīja.

Savukārt 24.minūtē beļģis Kevins de Bruine sita pa vārtiem, kur pārliecinoši nospēlēja Andreass Isaksons.

Otrajā puslaikā nedaudz līdz labam sitienam 52.minūtē pietrūka Zviedrijas zvaigznei Zlatanam Ibrahimovičam.

Isaksons neļāva savu vārtu priekšā bīstamai situācijai izveidoties 58.minūtē.

Savukārt 66.minūtē Isaksons atvairīja tālu de Bruines sitienu.

Savs vārds bija sakāms arī Kurtuā, 75.minūtē atvairot bumbu pēc Ibrahimoviča soda sitiena.

Aktīvs beļģu uzbrukumā bija Romelu Lukaku, kurš 79.minūtē sita pāri vārtiem.

Pēc pāris māņu kustībām sitiena pozīcijā soda laukumā 80.minūtē tika Drīss Mertenss, tomēr bumbu vārtu tuvajā stūrī tvēra Isaksons.

Cerīga situācija zviedriem bija 83.minūtē, kad pēc stūra sitiena ar galvu sita Andreass Grankvists, tomēr Beļģijas aizsardzība izsita bumbu no vārtu līnijas.

Nonākot zaudētājos, zviedri arvien paļāvās uz Ibrahimoviču, kura sitiens 86.minūtē bija garām vārtu stabam.

Ātrā uzbrukumā Beļģijas izlase jau kompensācijas laikā varēja gūt otros vārtus, tomēr uz Kristiana Bentekes sitienu no soda laukuma vidus nevainojami reaģēja Isaksons.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.